Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın daha önceden açıkladığı 40 bin sağlık personeli atamalarında flaş bir gelişme yaşandı. Bakanlık bünyesinde 30 bini sözleşmeli, 10 bini de sürekli işçi olmak üzere, toplamda 40 bin pozisyon ve kadronun ihdası yapıldığını duyuran Bakan Fahrettin Koca, 20 bin sözleşmeli sağlık personeli alımlarıyla ilgili kılavuzların da ÖSYM'ye gönderildiğini söyledi.

fahrettin koca-4

Taşra teşkilatları için istihdamı sağlanacak olan ve KPSS puanı baz alınarak yerleştirmeleri yapılacak olan 20 bin sözleşmeli sağlık personelinin alımlarıyla ilgili sürecin başlatıldığını bildiren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, gerekli tüm bilgiler ve tercih kılavuzlarının ÖSYM'ye verildiğini açıkladı.

10 bin 348'i hemşire, bin 600'ü ebe, 6 bin 604'ü sağlık teknikeri ve teknisyeninin yanı sıra psikolog, biyolog, odyolog, diyetisyen, fizyoterapist, sosyal çalışmacı, çocuk gelişimcisi, iş ve uğraşı terapisti ile dil ve konuşma terapistleri alanlarında alımların yapılacağını aktaran Bakan Koca, tercih kılavuzunun ÖSYM tarafından yayımlanması sonrasında adayların tercihlerini kılavuz içinde belirtilen tarihler arasından yapacaklarını söyledi. Tercihlerin tamamlanması sonrası duyurular ise Sağlık Bakanlığı'na bağlı 'Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü' ile 'ÖSYM resmi internet sitesi' üzerinden bildirileceğini kaydetti.