Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, engelli atamaları ile ilgili merak edilen tarih hakkında bir açıklama yaptı ve atamaların bu yıl sonu yada en geç 2022 yılının başında yapılmasını planladıklarını söyledi.

AK Parti Teşkilat Akademisi Eğitim Programı'nın açılış toplantısı için Konya Selçuklu Kongre Merkezi'ne gelen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, burada basına kapalı gerçekleştirilen programda partililerle buluştu.

Daha sonra 'Otizmli Bireyler Eğitim Merkezini' ziyaret eden Bakan Derya Yanık, ziyaret sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Basına yaptığı açıklamasında sosyal hizmetlerin tamamı kapsamında ilk olarak birey odaklı ve aile odaklı sosyal hizmetler verdiklerini ve kişilerin ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar yaptıklarını belirten Bakan Yanık, engelli desteği ile ilgili başlattıkları çalışmaları daha kapsamlı olarak genişlettiklerini söyledi.

Gözden kaçırmayın

Watsons Arapça Kataloğuna Tepki Büyüyor! Boykot Başlayınca Geri Adım Attılar! Watsons Arapça Kataloğuna Tepki Büyüyor! Boykot Başlayınca Geri Adım Attılar!

derya yanık

Bir çok kişinin merakla beklediği engelli atamaları konusuna değinen Bakan Yanık, engelli vatandaşların en son 2020 yılının ocak ayında kamu alanında istihdamlarını yaptıklarını hatırlatarak, araya pandemi sürecinin girdiğini belirti ve şuan kamu kurum ve kuruluşlarımızdan engelli istihdamı için ihtiyaç kotalarını topladıklarını söyledi. Bakan Tanık, engelli vatandaşların istihdamlarının ise yeterli sayıya ulaşıldığında 2021 yılı sonunda yada en geç 2022 yılının başında engelli atamalarını da yapmak istediklerini sözlerine ekledi.