Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti Abu Dabi'ye resmi bir ziyaret yapacak. Çavuşoğlu'nun bu ziyareti ise Aralık ayında gerçekleştirilecek.

Bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nahyan'ı ağırladı. İki ülke arasında yapılan görüşmeler sonrası gerçekleştirilen heyetler arası görüşmelerde ise 10 ayrı anlaşmaya imza atıldı.

BAE Prensi  Al Nahyan'ın Türkiye ziyareti sonrasında iki ülke arasındaki ikili ilişkilerin daha da artırılması yönünde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Aralık ayında Abu Dabi'ye bir resmi ziyaret gerçekleştirileceği bildirildi.

Mevlüt Çavuşoğlu

Gözden kaçırmayın

Ünlü Rapçi Beta Berk Bayındır'ı Kim Öldürdü? Şüpheli Ölüm! Katili Kim? İntihar Mı Etti? Nasıl Düştü? Ünlü Rapçi Beta Berk Bayındır'ı Kim Öldürdü? Şüpheli Ölüm! Katili Kim? İntihar Mı Etti? Nasıl Düştü?

Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri arasında bugün verimli görüşmelerin gerçekleştirdiğini söyleyen Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, Aralık ayından Abu Dabi'yi ziyaret ederek ikili ilişkilerin daha da pekiştirileceğini ifade etti.