Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile birlikte beraberindeki Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) komuta kademesi İran sınır hattına giderek burada incelemelerde bulundu. Bakan Akar, sınırda ayrıca 6. Hudut Tugay Komutanlığı'nda gerçekleştirilen "sancak tevdi törenine" de katıldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) komuta kademesiyle birlikte İran sınırına giden Milli Savunma Bakanı Hulüsi Akar, burada bir takım incelemelerde bulundu. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz'ün kendisine eşlik ettiği Bakan Akar, daha sonra 6. Hudut Tugay Komutanlığı'na geçti.

hulusi akar

Gözden kaçırmayın

Kraliçe Elizabeth Öldü Haberlerinin Ardından Şoke Eden Fotoğraf Paylaştılar! Kraliçe Elizabeth Öldü Haberlerinin Ardından Şoke Eden Fotoğraf Paylaştılar!

Van'da bulunan 6. Hudut Tugay Komutanlığı'nda düzenlenen 'sancak tevdi törenine' de katılmak için Van Ferit Melen Havalimanı'nda inen  Bakan Akar'ın  Van Valisi Mehmet Emin Bilmez ve diğer yetkililer karşıladı. Gerçekleştirilen törenden ayrılan Bakan Akar ve komutanlar, sınır birliklerinde inceleme ve denetlemeler gerçekleştirmeye başladı.