Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Haydar Baş Ve Ailesinden 8 Kişi Koronavirüse Yakalandı!

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Haydar Baş ile ailesinden 8 kişinin koronavirüse yakalandığı ve tedavi altına alındıkları belirtildi. Haydar Baş ve ailesinin Trabzon'da yaşadıkları mahalle de karantina altına alındı.

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Haydar Baş Ve Ailesinden 8 Kişi Koronavirüse Yakalandı!
13 Nisan 2020 - 12:23

Türkiye'de koronavirüs dehşeti yayılarak devam ediyor. Yurdun dört bir yanından koronavirüs haberleri gelirken siyaset dünyasına kötü haber Trabzon'dan geldi. Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Haydar Baş'ın koronavirüse yakalandığı bildirildi.

Edinilen bilgilere göre koronavirüs semptamları gösteren BTP Genel Başkanı Haydar Baş, ikamet ettiği Trabzon'da yaptırdığı koronavirüs testi sonucu pozitif çıktı. Bunun üzerine tüm ailesine de koronavirüs testi yapıldı. Haydar Baş'ın ailesinde 8 kişiden daha koronavirüs tespit edildi.

Trabzon'un Akçaabat ilçesi Sarıtaş Mahallesi'nde oturan Haydar Baş'ın koronavirüs olması ve ailesine de yayılması üzerine Trabzon Hıfzıssıhha Kurulu tarafından verilen kararla Sarıtaş Mahallesi karantina altına alındı.

Haydar Baş ve ailesinden 8 kişi de Trabzon'un Akçaabat ilçesinde faaliyet gösteren özel bir hastanede tedavi altına alındılar. Tedavinin sürecine göre Haydar Baş ve ailesi için bir gözetim takvimi çıkartılıp uygulamaya koyulacağı belirtildi.

HAYDAR BAŞ KİMDİR?

1947 yılında Trabzon'da doğmuştur. Bağımsız Türkiye Partisi'nin kurucusu ve genel başkanıdır. 2011 yılında Demokrat Parti'denmilletvekili adayı olarak dikkatleri çekmiştir. Geniş bir medya ağına sahiptir. Mesaj Tv, Kadırga TV, Köy Tv, Sıhhat TV, Av Tv, Meltem Tv'nin sahibidir. Yeni mesaj Gazetesi'nin imtiyaz sahibi de kendisidir. Eğitm hayatına Trabzon'da başlayan Haydar Baş, 1970 yılında Kayseri Yüksek İslam Enstitüsü'nden mezun olmuştur. Ardından lisansüstü eğitimini ve doktorasını Bakü Devlet Üniversitesi'nde yaptıktan sonra aynı kurumda profesör ünvanı almıştır.

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum