Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencisi olan Azra Gülendam Haytaoğlu'nun cinayet haberi tüm Türkiye'yi yasa boğdu. Uzun süredir kayıp olan genç kızın önce tecavüze uğradığı daha sonra vahşice katledildiği ortaya çıktı. Katil zanlısı M.M.A'nın itirafları ise kan dondurdu. 

ÖNCE TECAVÜZ ETMİŞ SONRA ÖLDÜRÜP 5 PARÇAYA BÖLMÜŞ

Azra Gülendam Haytaoğlu 28 Temmuz tarihinden itibaren kayıptı. O tarihte koronavirüs belirtileri gösteren ve hastaneye gidip test yaptıran genç kızın PCR test sonucu pozitif çıktı. Eve gelen genç kız daha sonra ablasıyla dikkat etmiyorsun nedeniyle tartışmaya başladı. Tartışma sırasında biraz hava alacağını söyleyerek çıkan genç kız daha sonra eve dönmedi.

Ablası eve dönmeyen kardeşini aradığında ise Azra Gülendam Haytaoğlu, telefonda, ablasına “Kafede koronavirüs geçirmiş bir ağabeyle oturuyorum, beni çok iyi anlıyor. Bugün onunla kalacağım” dedi. Telefon konuşmasının ardından kendisinden haber alınamayan genç kız için babası Adana'dan geldi. Hemen polise haber verilmesinin ardından geniş kapsamlı bir çalışma başlatıldı.

Sosyal medyada da yer alan kayıp haberinin ardından genç kızın son görüntülerine ulaşıldı. Güvenlik kameralarından tespit edilen görüntülerde Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Azra’nın cep telefonundan en son inşaat mühendisi ve emlak ofisi sahibi M.M.A ile görüştüğünü tespit etti. 

KAN DONDURAN İTİRAF

İfadesi alınmak üzere emniyete götürülen M.M.A'nın ilk ifadesinde buluştuklarını ancak sonra ne olduğuna dair bilgisi olmadığını söylediği ortaya çıktı. Çalışmalarını sürdüren ekipler daha sonra şüpheli konumdaki M.M.A'nın garip hareketlerini tespit ettiler. Evinden aynı valizle 4 5 defa giriş yaptığı ortaya çıktı. 

5 Parçaya Bölmüş

Bu hareketlerin ardından bir daha gözaltına alınan M.M.A çapraz sorgusunda herşeyi itiraf etti. Katil zanlısı ifadesinde yaşanan olaylara dair “Azra, 28 Temmuz’da beni aradı. Buluştuk. Evde birlikte yemek yedik. Alkol aldık. Bu sırada aramızda tartışma çıktı. Boğarak öldürdüm. Banyoya götürüp cesedini 5 parçaya ayırdım. Cesedin parçalarını valize koyup Kepez ilçesi Varsak ormanlık alanda gömdüm” itirafında bulundu. 

İfadenin ardından polis ekipleri cesedin gömüldüğü yerden çıkarmak için çalışmalara başladılar. Çalışmalarda Haytaoğlu’nun kafatası ve sol kalçasının bulunamadığı ve arama çalışmalarının sürdüğü öğrenildi. Ayrıca korkunç cinayette katil zanlısının Azra Gülendam Haytaoğlu’nu öldürdükten sonra vücuduna jiletle ismini yazdığı ortaya çıktı.