Azerbaycan Savunma Bakanlığı Öldürülen Ermenistan Askerlerinin Sayısını Açıkladı!

Azerbaycan ile Ermenistan arasında Karabağ'da sıcak çatışmalar devam ederken Ermenistan ordusunun ağır kayıplar verdiği bildirildi. Azerbaycan Savunma Bakanlığı yapmış olduğu açıklamada 550 Ermenistan askerinin öldürüldüğünü duyurdu.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı Öldürülen Ermenistan Askerlerinin Sayısını Açıkladı!
28 Eylül 2020 - 09:49

Karabağ'da Ermenistan'ın Azerbaycan'a ait yerleşim yerlerini işgal etmesi ve Azerbaycan'a yönelik saldırılarını sürdürmesi neticesinde dün iki ülke de savaş pozisyonuna geçmişti. Azerbaycan'ın kaybettiği askerlerin ve sivil vatandaşların intikamını almak için Ermenistan'a gerçekleştirdiği saldırıların faturası Ermenistan için çok ağır oldu. Ermenistan'a verdirilen kayıplar Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından resmen açıklandı.

ERMENİSTAN ORDUSUNUN KAYIPLARI AĞIR OLDU

Azerbaycan Savunma Bakanlığı yapmış olduğu açıklamada Ermenistan ordusuna ait olan 22 tankın, 15 OSA uçaksavarın ve 18 insansız hava aracının imha edildiğini duyurdu. Ayrıca 550 Ermenistan askerinin öldürüldüğünü açıklayan Azerbaycan Savunma Bakanlığı öldürülen Ermenistan askerlerinin bazılarının isimlerini de yayınladı.ERMENİSTAN HAVA TABURU KOMUTANI ÖLDÜRÜLDÜ

Ermenistan'ın verdiği ağır kayıplar sadece bunlarla sınırlı kalmadı. Azerbaycan Savunma Bakanlığı Ermenistan ordusuna ait olan 3 mühimmat deposunun da yok edildiğini açıkladı. Bunun yanında Ermenistan hava taburu komutanı Yarbay Lernik Babayan'ın da öldürüldüğü duyuruldu. Çok sayıda Ermenistan askerinin yaralanması nedeniyle hastanelerde de yer kalmadığı ilan edildi.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı Ermenistan'ın ağır kayıplarını açıklamadını bunu Ermenistan halkından gizlediğini iddia etti. 

ÖLDÜRÜLEN ERMENİSTAN ASKERLERİNİN BAZILARININ İSİMLERİ AÇIKLANDI!Öte yandan öldürülen Ermenistan askerlinin bazılarının isimleri Azerbaycan Savunma Bakanlığı'nda şu şekilde duyuruldu:

-Barseghjan Vrej Arsenovich (2001 Doğumlu)
-Ohanyan David Eduardovich (2000 Doğumlu)
-Margaryan Karen Vahramovich (2000 Doğumlu)
-Sahakan Eric Smbatovich (2001 Doğumlu)
-Khlqatyan Garnik Edgarovich (2001 Doğumlu)


-Grigoryan Mais Makarovich (2001 Doğumlu)
-Filiposyan Taron Hrayrovich (2000 Doğumlu)
-Trosyan David Mkhitarovich (2001 Doğumlu)
-Galstyan Ruben Mnatsakanovich (2000 Doğumlu)
-Mardiyan Arsen Garikovich (1999 Doğumlu)
-Arzumanyan Hasmik Smbatovna (1985 Doğumlu)
-Harutyunyan Aksen Andranikovich (1997 Doğumlu)
-Mnatsakanyan Ashot Kolyaevich (1979 Doğumlu)
-Khachatryan Hovik Levaevich (1990 Doğumlu)
-Mmnasyan Georgi Levaevich (1979 Doğumlu)
-Lernik Aregovich Vardanyan (1978 Doğumlu)

YORUMLAR

  • 0 Yorum