Azerbaycan Savunma Bakanlığı Açıkladı! Ermenistan Ordusu Karabağ'da Ne Kadar Askeri Kayıp Yaşadı?

Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından Ermenistan'ın Karabağ'da Azerbaycan ordusu tarafından imha edilen askeri envanteri yayınlandı. Yapılan açıklamaya göre Ermenistan ordusuna çok büyük zararlar verildi. 

Azerbaycan Savunma Bakanlığı Açıkladı! Ermenistan Ordusu Karabağ'da Ne Kadar Askeri Kayıp Yaşadı?
07 Ekim 2020 - 11:44

Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan bilgilendirme ile Ermenistan'ın Karabağ'da imha edilen askeri envanteri kamuoyuna duyuruldu. Azerbaycan ordusu karşısında aciz duruma düşen Ermenistan cephesinin kayıpları oldukça büyük oldu.

ERMENİSTAN'IN KAYIPLARI AÇIKLANDI!

Azerbaycan Savunma Bakanlığı bugün yaptığı açıklamada karabaĞ'ı işgal eden Ermenistan ordusunun 250 tank ve zırhlı aracı, 270 top ve füze sistemi, 60 hava savunma sistemi, 11 komuta yönetim ve gözlem noktası, 8 mühimmat deposu, 150 askeri kamyon ve 1 adet S-300'ü imha edildi.RUSYA'DAN YARDIM TALEBİ!

27 Eylül ile 7 Ekim arasında gerçekleşen çatışmalarda ağır kayıplar veren Ermenistan cephesinde savaşın daha da büyümesinden endişe ediliyor. Ermenistan savaşa Rusya'nın katılmasını istedi ama Rusya bu talebe yanıt vermedi. Şimdi ise Ermenistan yönetimi ateşkes için Rusya'nın aracılık etmesini istiyor. 

ERMENİSTAN TAVİZ VERMEYE HAZIR!

Karabağ'da ateşkese hazır olduklarını Rusya'ya ileten Ermenistan gerekmesi durumlarda taviz de vereceklerini bildirdi. Azerbaycan ordusunun gücü karşısında direnemeyen Ermenistan dünya kamuoyundan ateşkes için yardım talebinde bulunmaya başladı.


YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Murat Ermenisevmez
  1 hafta önce
  şimdi aldın aldın yoksa müzakereler olursa eldekide gider
 • Recepali
  1 hafta önce
  Azerbeycan sakın durma. Anlaşma masasına oturayım deme. Ermenilere acıma. Ermeniler bu kayıplarıni ilerde rusyadan çok kolay telafi eder. Hazır iran ve rusya kafirleri işe karışmazken bitirin bu işi