Azerbaycan Ordusu Ermenistan Ordusunun Motorlu Piyade Alayını İmha Etti!

Pazar günü sabahın erken saatlerinden itibaren başlayan Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki çatışma aralıksız devam ediyor. Ermenistan tarafı verdiği ağır kayıplara rağmen Azerbaycan topraklarına saldırmayı sürdürüyor. Azerbaycan ordusu ise son olarak Ermenistan ordusunun bir alayını imha etti.

Azerbaycan Ordusu Ermenistan Ordusunun Motorlu Piyade Alayını İmha Etti!
29 Eylül 2020 - 14:54

Dünyada tüm gözler Karabağ'da pazar sabahından itibaren başlayan Azerbaycan ile Ermenistan çatışmasına çevrildi. Ermenistan ordusunun Azerbaycan topraklarında sivilleri hedef alması ile başlayan çatışmalarda çok ciddi kayıplar meydana geliyor. Azerbaycan'ın çok sert karşılığı ile karşılaşan Ermenistan ordusunun dağılma sürecine girdiği bildirildi.

AZERBAYCAN İŞGAL ALTINDAKİ TOPRAKLARI TEKER TEKER GERİ ALIYOR

Ermenistan'ın Suriye'den Azerbaycan'a karşı savaşmaları için paralı savaşçı getirmesi iki ülke arasındaki çatışmanın süresinin oldukça uzun devam edeceğini gösterdi. Azerbaycan ise savaş hali ilan ederek Ermenistan'ın işgalinde bulunan Azerbaycan topraklarını teker teker almaya başladı.ERMENİSTAN'DA HASTANELERDE YER KALMADI

Yaşanan çatışmalarda Ermenistan ordusu çok büyük kayıplar verdi. Ülkede hastanelerde yer kalmazken acil kan ihtiyacı doğdu ve tüm vatandaşlardan kan vermeleri için hastanelere gitmeleri istendi. Sağlık sistemi de tıkanma noktasına gelen Ermenistan'ın bu duruma ne kadar dayanabileceği bilinmiyor.

ERMENİSTAN MOTORLU PİYADE ALAYI İMHA EDİLDİ!

Öte yandan Azerbaycan ordusunun Ermenistan ordusunun motorlu piyade alayını imha ettiği açıklandı. Azerbaycan Savunma Bakanlığı Basın Hizmeti Başkanı Albay Vagif Dergahlı bir açıklama yaparak, "Ermenistan silahlı kuvvetlerince işgal edilen Hocavend bölgesinde bulunan 3. Martuni motorlu piyade alayı imha edildi. Ermenistan ordusu herkesi ölü ve yaralıları tahliye etmek için çağırdı. Karabağ Azerbaycan toprağıdır. Ermenistan işgalden vazgeçmedikçe bedel ödemeye devam edecektir." dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum