Azerbaycan'dan Ermenistan Hakkında Şok Açıklama! Ermenistan'ın Karabağ'a Saldırı Planı Ortaya Çıktı!

Azerbaycan ile Ermenistan arasında dün sabah başlayan çatışmalar bugün de devam ederken Azerbaycan Savunma Bakanlığı Sözcüsü Yarbay Anar Eyvazov bir açıklama yaparak Ermenistan ordusu ile alakalı şok edecek bir iddiada bulundu.

Azerbaycan'dan Ermenistan Hakkında Şok Açıklama! Ermenistan'ın Karabağ'a Saldırı Planı Ortaya Çıktı!
28 Eylül 2020 - 13:02


Azerbaycan ile Ermenistan arasında uzun yıllardır devam eden Karabağ sorunu Ermenistan tarafının ateşkesi bozması nedeniyle dün sabah yeniden savaşa dönüştü. Azerbaycan topraklarındaki sivilleri hedef alarak saldırılar düzenleyen Erminastan ordusuna Azerbaycan ordusu tarafından sert şekilde karşılık verildi. Azerbaycan'ın karşı saldırılarında 550'den fazla Ermenistan askeri hayatını kaybetti. 

ERMENİSTAN SURİYE'DEN PARALI SAVAŞÇI GETİRDİ!

İki ülke arasındaki yaşanan çatışmalar sürerken Azerbaycan Savunma Bakanlığı Sözcüsü Yarbay Anar Eyvazov herkesi şok edecek bir bilgiye ulaştıklarını açıkladı. Yarbay Anarov, Ermenistan ordusunda paralı askerlerin olduğunu söyleyerek, "Ermenistan kayıplarını gizliyor. Aslında gizlemek de zorundalar. Bu kayıpları ne kendi ülkelerinde ne de uluslararası kamuoyunda izah edemezler. Ordumuzun karşı saldırılarında öldürülen Ermenistan askerleri arasında Suriye'den getirilmiş paralı savaşçılar bulunuyor. Bunlar Karabağ'da Azerbaycan topraklarını işgal etmek amacıyla getirilmiştir." dedi.
BEDEL ÖDEYEN HEP ERMENİSTAN OLACAK

Ermenistan'ın bölgede savaş çıkarmak için önceden hazırlık yaptığının delilinin Suriye'den getirilen paralı savaşçılar olduğunu söyleyen Yarbay Anar Eyvazov, "Bölgede barışı tehdit eden dün de bugün de Azerbaycan olmamıştır. Ordusuna Suriye'den paralı savaşçıları getirip yerleştiren ve Azerbaycan topraklarına saldıran Ermenistan planlı bir savaş çıkartmak istemiştir. Azerbaycan ordusu ne Suriye'den gelen paralı savaşçılara ne de Ermenistan askerlerine boyun eğmeyecek. Saldırılar misliyle karşılık bulacak ve bedel ödeyen sonuna kadar Ermenistan olacaktır." ifadelerini kullandı.

Öte yandan Azerbaycan ordusunun Ermenistan'a verdirdiği kayıplar devam ediyor. Şu anda kadar 24 tank ve zırhlı araç, 15 OSA tipli uçaksavar sistemi ve 18 İHA Azerbaycan ordusu tarafından imha edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum