Ekonomi

Az önce banka müdürleri peş peşe açıklama yaptı! 30 Eylül’e kadar başvurun emekli ve memurun hesabına en az karşılıksız 10.000 TL yatacak!

Emekliye Bankalardan Ödeme! SGK, Bağ-Kur ve Memur Emeklilerine Müjde! Emekli sandığı, SGK ve Bağ-Kur emeklileri için bankalar, maaşlarını 3 yıl aynı bankada kalma sözlerine istinaden promosyon ödemesi yapacaklardır.

Emekli maaşı banka tercihinize dilediğiniz bankayı yazabilir ve maaşınızın ve ikramiyenizin istediğiniz bankaya yatmasını sağlayabilirsiniz. Maaşınızın bağlanmasından sonra bankaya dilekçe vererek, bankaların vereceği emeklilik promosyon ödemesinden yararlanabilirsiniz.

Emekliye bankalardan ödeme yapılabilmesi için son başvuru tarihi 30 Eylül tarihidir. Promosyon alabilmek için bu tarihten önce bankalara başvuru yapılmış olması gerekmektedir.

Emekliler Banka Promosyonundan Nasıl Faydalanabilir?

Yeni emekli olacak kişiler, emeklilik dilekçelerinde banka tercihinde bulunabilirler. Mevcut durumda emekli olan kişiler 3 yıl süresince kalmayı planladıkları bankalara giderek promosyon başvurusunda bulunabilirler. Emeklilerin banka promosyonundan faydalanma yöntemleri için yukarıda bahsettiğimiz adımları takip edebilirsiniz.

En Yüksek Promosyon Veren Bankalar Hangileri

Bankalar 7.000 TL’den 10.000 TL’ye kadar emeklilere promosyon vermektedirler. 3 yıl süresince aynı bankada kalma sözünü veren ve tanıdığını aynı bankaya yönlendiren kişilere 10.000 TL tutarında banka promosyonu verilmektedir. En yüksek promosyonu veren bankalar, verdikleri ilave promosyonlara göre belirlenmektedir.

İş Bankası

İş Bankası, maaşını taşıyan emekli müşterilerine 7.500 TL’ye varan tutarda promosyon ödemesi yapmaktadır.

Garanti BBVA

Garanti BBVA’dan emekli maaşını 3 yıl boyunca alma sözü veren emeklilere, 7.500 TL’ye varan tutarda promosyon ödemesi gerçekleştirilmektedir.

TEB

3 yıl süresince emekli maaşını TEB’e yatırma taahhüdünde bulunan emeklilere, iki tane otomatik ödeme talimatı vermeleri neticesinde 8.000 TL’ye varan tutarda promosyon ödemesi verilmektedir.

QNB Finansbank

Emekli maaşlarını QNB Finansbank’tan alma taahhüdünde bulunan emeklilere, 7.000 TL’ye varan tutarda ödeme yapılmaktadır.

ING

ING Bank, emeklilere 7.000 TL tutarında promosyon ödemesi vermektedir.

Birçok banka, emekli tanıdığını kendilerine getiren müşterilerine ilave ödemeler yapmaktadır.

Emekli Maaşının Promosyon Veren Bankaya Taşınması

Bankaların promosyon vermesi nedeniyle birçok emekli maaşlarını farklı bir bankaya taşımaktadırlar.

Emekli maaşının promosyon veren bankaya taşınması işlemi oldukça kolaydır. Emekliler, 3 yıl emekli maaş ödemelerini almayı düşündükleri bankaya başvuruda bulunarak banka emekli promosyon ödemesinden faydalanabilirler.