Aydın'ın Nazilli ilçesinde alkollü olduğu iddia edilen bir şahıs, girdiği evin bahçesinde ısınmak için ateş yaktı. Yakılan ateşte alevler bahçede duran iki araca sıçradı. Yangın sonrası araçlarda büyük hasar meydana geldi.

Aydın Nazilli'ye bağlı Yeşil Mahalle Kanal Yolu Altı Mevkiinde, iddialara göre bir evin bahçesine hırsızlık yapmak için giren  A.A.T. isimli bir kişi, bahçede ısınmak için ateş yaktı. Alkollü olduğu öne sürülen şahsın yaktığı ateş bahçedeki kuru otlara sıçradı. Rüzgarın da etkisiyle hızla büyüyen alevler bahçe içerisinde park halinde duran araçlara sıçradı.

girdiği evin bahçesinde ısınmak için ateş yaktı

Bahçede bulunan araçların yanar halde gören vatandaşlar durumu hemen 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi. Yapılan ihbar üzerine bölgeye itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Kısa sürede yangının meydana geldiği yere gelen Aydın Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı itfaiye ekipleri yangına müdahale ederek kontrol altına aldı.

Gözden kaçırmayın

Son Dakika! New York Metro İstasyonuna Bombalı Saldırı Düzenlendi ve Rastgele Ateş Açıldı! Son Dakika! New York Metro İstasyonuna Bombalı Saldırı Düzenlendi ve Rastgele Ateş Açıldı!

girdiği evin bahçesinde ısınmak için ateş yaktı-1

O sırada evin sahibinin bahçesinde beslediği köpek de ekipler tarafından yangında alevlerin arasında kalmaktan son anda kurtarıldı. Yangının başlatan şüpheli şahıs polis ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alınırken araçlarda büyük hasar meydana geldiği bildirildi.

Polisin olaya ilişkin soruşturması devam ediyor.