Ayçiçek yağı fiyatları 64 TL'ye kadar düştü. Hafta sonu için indirime giren BİM, A101, ŞOK, Migros market piyasalarında şok etkisi yarattı.

Ayçiçek yağı fiyatları 64 TL'ye kadar düştü. Hafta sonu için indirime giren BİM, A101, ŞOK, Migros market piyasalarında şok etkisi yarattı.

BİM, ŞOK, A101, Migros ve Tarım Kredi marketleri üzerinde yapılan indirim kampanyaları daha öncesinde yağ fiyatlarına getirilen zamlara karşılık şok etkisi yarattı. Marketlerdeki yağ fiyatlarının tahmin edilemeyecek düzeyde yükselmesi, insanları oldukça şaşırtmış ve ekonomik olarak bazı sıkıntıların gün yüzüne çıkmasına neden olmuştu. Şimdi ise yağ fiyatlarında yapılan indirimler BİM tarafından Sole marka ayçiçek yağı üzerindeki indirim ile gündeme geldi. BİM tarafından yapılan yağ indirimi, insanların diğer marketlerdeki yağ fiyatlarının merak edilmesine neden olmuştur.

Gözden kaçırmayın

Vakıfbank bankasından haber var! 7000 TL ödeme verilecek! Başvuru bayramdan sonra da devam edilecek Vakıfbank bankasından haber var! 7000 TL ödeme verilecek! Başvuru bayramdan sonra da devam edilecek

BİM Ayçiçek Yağ İndirimi

BİM marketlerinde, stok sorunlarının meydana gelmesinin öncesinde 5 lt’lik Sole marka ayçiçek yağı 109 TL olarak satılırken, 2 lt Sole ayçiçek yağı ise 45.90 TL olarak fiyattan satılmakta idi.

aycicek-yagi-son-dakika-indirimi-sadece-o-markette-yapildi-ne-kadara-verilecek-belli-oldu1

Son günlerde yaşanan gelişmeler ile beraber gelen indirim haberleri ile marketlerdeki stok durumları dikkate alınmış ve de yağ fiyatları üzerinde yeniden güncelleme yapılmıştır. Yağlar, 130 TL üzerinden satılmıştı ancak vatandaşların ekonomik sıkıntıları ve alım gücünün düşmesi nedeni ile yağların alınamamasına neden olmuştur. Özellikle son haftalarda yağ fiyatlarındaki artış vatandaşın yağ almada zorlanmasına neden olmuş ve de 130 TL’den satışa sunulan yağlar 500 TL’ye kadar yükselmiştir. Marketlerin yağ fiyatlarındaki indirimi sayesinde de fiyatlar belirli bir seviyeye inmiş ve vatandaşın cebi biraz olsun rahat etmiştir.