Dünya

Avustralya’daki deve katliamı devam ediyor! Develerden sonra atların ve kedilerin de öldürülmesi gündemde!

Avustralya’da devam eden yangınla beraber Güney Avustralya bölgesinde 10 binden fazla devenin çok su tüketimi yaptığı iddiasıyla vurulacağı belirtilmişti. 2 gündür devam eden deve katliamıyla beraber keskin nişancılar öldürdükleri develerin yanında poz veriyor!

Sosyal medyada ciddi bir tepkiye neden olan Avustralya’daki deve katliamı sürüyor. Kanguru ve koalalara gösterilen hassasiyet nedeniyle 10 binden fazla devenin öldürülmesine karar verilirken, ülke çapındaki deve sayısının 1,2 milyon olduğu tahmin ediliyor.

Avustralya’da bu kadar çok deve olmasının nedeni, 19. yüzyılda İngilizlerin Orta Doğu’dan, Afganistan’dan ve Hindistan’dan deve getirmesidir. Öte yandan geçen yıl Avustralya hükümeti, ülkedeki yerel türleri yok ettiğini belirttiği vahşi kedileri öldürmek için 2 milyon kediye zehirli sosis verileceği belirtilmişti.

Türkiye’den Avustralya’da Anlamlı Teklif!

Avustralya’da 10 bin yabani devenin öldürüleceğinin yayılması üzerine Türkiye’den Avustralya’ya bir duyuru yapıldı. İHH, develerin itlaf edilmemesini, konserve haline getirilerek yardıma muhtaç kişilere ulaştırılması çağrısında bulundu.

Dünyanın farklı bölgelerinde yardım faaliyetleri yürüten İnsani Yardım Vakfı, Avustralya hükümetine çağrıda bulunduktan sonra gelecek yanıtı bekliyor. Henüz Avustralya hükümetinden olumlu ya da olumsuz bir dönüş yapılmadı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı