Yeni dizi Gecenin Ucunda konusu Aşkı Memnu'yu aratmayacak! Peride Celal'ın kitabı Gecenin Ucunda roman özeti Aşkı Memnu'yu adeta solda sıfır bıraktı! Neslihan Atagül ve Kadir Doğulu'nun başrolünde yer alacağı Gecenin Ucunda kitap özeti ve karakterleri! Aşkı Memnu ve Gecenin Ucunda romanları benzerlikleri şaşırttı!

Neslihan Atagül ve Kadir Doğulu'nun başrolünde yer aldığı Gecenin Ucunda dizisi konusu ile ilgi uyandıracak.

Kanal D'de yıllar önce yayınlanan ve tekrarları dahi hala reyting rekorları kıran Aşkı Memnu dizisindeki yasak aşk ve yenge konusu Gecenin Ucunda da gözler önüne serilecek.

Gözden kaçırmayın

Işın Karaca:Kızım Gülşen'i Görünce Neden Sahnede Donlalar Anne Diye Soruyor Işın Karaca:Kızım Gülşen'i Görünce Neden Sahnede Donlalar Anne Diye Soruyor

Halit Ziya Uşaklıgil'in aynı adlı romanından uyarlanan Aşkı Memnu gibi Peride Celal'in de aynı adlı romanından uyarlanacak olan Gecenin Ucunda dizisi konusu benzerlikleri ile şaşırttı.

Halit Ziya Uşaklıgil'in Aşkı Memnu romanı ilk olarak 1899 - 1900 yılları arasında Servet-i Fünun dergisinde daha sonra 1901'de kitap olarak yayımlanmış Peride Celal'in Gecenin Ucunda romanı ise 1996 yılında yayımlanmış.

Peki Aşkı Memnu ile Gecenin Ucunda benzerlikleri neler?

Gecenin Ucunda dizisini kısaca özet geçelim. Kitap tıpkı Aşkı Memnu gibi bir konakta geçiyor ve yasak aşklar anlatılıyor. 

Gecenin Ucunda kitabında Macide adındaki bir kadının zengin bir aile olan Işık ailesine girmesi ve yaşadıkları anlatılıyor.

GECENİN UCUNDA KİTAP ÖZETİ AŞKI MEMNU'YU ARATMADI!

Macide önce ailenin fertlerinden Ahmet ile karşılaşıyor ve evlenme teklifine evet diyerek konağa giriyor. Ancak Ahmet'in abisi Kazım, Macide'yi görür görmez aşık oluyor ve Macide ile gizli kapaklı görüşüyor. Dahas onra kardeşi Ahmet'i Amerika'ya yolluyor ve karısı Nermin'e de boşanmak istediğini söylüyor. Nermin bu olay sonrası bir deniz kazasasında ölüyor. Macide kendini sorumlu tutuyor ve Kazım ile bir türlü mutlu olamıyor. Macide bir yandan Kazım'ın kendisinden sıkılacağını düşünüp korkuyor bir yandan etraftakilerin hala kendisinin yaptığı yasak aşkın dedikosunu yaptığını düşünüyor ve yaptıklarından ötürü pişmanlık duyuyor. Kazım bu süreçte Maciye'ye sürekli hediyeler alıp güzel sözler söyleyip mutlu etmeye çalışıyor. Ancak Kazım Macide'yi de sekreteri ile aldatıyor. Kazım'ın küçük kardeşi Cihangir yengesi Macide'ye önce abisinin kendisini aldattığını haber veriyor ardından da Nermin'in ölümünden abisinin sorumlu olduğunu söylüyor ve çekmeceden Nermin'in intihar mektubunu gösteriyor. Cihangir eski yengesi Nermin ile ve okmşu kadınlarla ilişki yaşadığ söylenen bir çapkın aynı zamanda Macide yengesine de asılıyor. Macide mektubu gördükten sonra annesinin yanına Ankara'ya gidiyor ve oğlunu dünyaya getiriyor. Bu arada evdeki teyze kızı Serra'da kocasıyal ayrı bir yaşam sürüyor ve sık sık başka adamlarla ilişki yaşıyor.