Gündem

Askere gideceklerin beklediği haber geldi! 99/3 askerlik yerleri belli oldu!

Askere gitmek isteyen yüzlerce kişinin nerede asklerlik yapacağı belli oldu. 99/3 olarak askere gidecek olan askerler yeni yasayla boşalan kışlalarda görevlerini icra edecek.

ASKERLİK YERLERİ BELLİ OLDU!

Uzun süredir 99/3 askerlik yerleri ne zaman açıklanacak? Askerlik yeri sorgulamasının nasıl yapılacağını soran asker adaylarının yerlerinin belli olması ailelerini de mutlu etti.

E-DEVLET ÜZERİNDEN ÖĞRENİLEBİLİR!

E-Devlet üzerinden 99/3 askerlik celp yerlerini öğrenmek isteyen vatandaşlar, Milli Savunma Bakanlığı’nın E-Devlet üzerinden yayımladığı askerlik yerleri sorgulama ekranı üzerinden celplerine dair bilgi sahibi olabilecek. 

İSTEYENLER 12 AY ASKERLİK YAPACAK

Türkiye yeni askerlik sistemi ile 1 ayı zorunlu, 1 aydan sonra istenmesi hâlinde bedelli, toplamda 6 ay temel askerlik sistemine geçti. 6 ayın ardından da isteyen erlerin uygun şartları taşımaları ve komutanlarının onay vermesi durumunda 12 aya tamamlayıp 6 aydan sonraki 6 ay ücret alarak askerlik yapacağı sistem, Resmî Gazete’de yayımlanmasının ardından yürürlüğe girdi. 

99/3 ASKERLİK CELP YERLERİ AÇIKLANDI MI?

Milli Savunma Bakanlığı’nın yayınladığı ilanda yer alan bilgiye göre, askerlik yerleri bugün itibariyle açıkalandı. Sevke tabi yükümlüler, sevk edilecekleri sınıf ve eğitim merkezleri ile hangi grupta silahaltına alınacaklarını, askerlik şubeleri ile e-Devlet sistemi üzerinden öğrenebilecekler.

99/3 ASKERLİK CELP YERLERİ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı