Koronavirüs aşısından sonra aynı firma tarafından üretilen koronavirüs hapının hastaneye yatışları ve ölümleri yüzde 89 oranında azaltığı açıklandı.

Koronavirüs pandemisiyle mücadele 2 seneden fazla süredir devam ederken, hastalık hızla yayılmaya ve can almaya devam ediyor. 

Diğer yandan hastalık ile mücadele kapsamında üretilen koronavirüs aşıları da uygulanmaya devam ediyor. Pfizer, tarafından üretilen ve hastalık üzerinde etkisi yüzde 85'ler civarında olan biontech aşısından sonra koronavirüs hapı üzerinde de çalışmalar başladı.

Aşıdan sonra geliştiren hap yatışları ve ölümleri azaltıyor

 Yatışları ve ölümleri yüzde 89 azaltıyor!

Gözden kaçırmayın

Watsons Arapça Kataloğuna Tepki Büyüyor! Boykot Başlayınca Geri Adım Attılar! Watsons Arapça Kataloğuna Tepki Büyüyor! Boykot Başlayınca Geri Adım Attılar!

İlk sonuçları açıklanan koronavirüs hapının hastaneye yatışları ve ölümleri yüzde 89 oranında azaltığı açıklandı. Sonuçların olumlu gelmesiyle birlikte,Pfizer, ilacın acil kullanımı yönünde onay almak için bu ay ABD Gıda ve İlaç İdaresi'ne (FDA) başvuru yapmayı planladıklarını da vurguladı.

Öte yandan Paxlovid adı verilen COVID-19 hapı bu etkinliği, koronavirüs teşhisinin ardından 3 gün içinde alınması halinde gösteriyor.