Aşı olanların sayısı her geçen gün artarken koronavirüs ile mücadele kapsamında yapılan Sinovac ve Biontec aşılarını olmayanların aşı olması için yetkilerin önemli adımlar atmaya başlayacağı bilgisine ulaşıldı. Alınan kulis bilgilerine göre yakın bir zaman ülke genelinde aşılanmaların tamamlanabilmesi ve herkesin aşı olması için çeşitli kararlar alınacağı öğrenildi.

BİLETLER AŞI ŞARTI ARANACAK

Aşı olanların rahatlıkla tüm sosyal aktiviteler için bilet alması mümkün olacağı öğrenilirken aşı olmayanlar için biletlere aşı şartı getirilecek ve aşı olmayanlara bilet satışı yapılmayacak.

aşı

KONSER VE SİNEMA SALONLARINA AŞI OLMAYANLAR ALINMAYACAK

Koronavirüs salgınından kısa sürede kurtulmak için alınan kararlar arasında konser ve sinema salonlarına aşı olmayanların alınmayacağı yönünde olduğu bilgisine ulaşıldı. Aşı olmayanları aşı olmaya teşvik etmek ve böylelikle koronavirüs salgınından tamamen kurtulmak için alınacak bu kararla kısa sürede milyonlarca kişinin aşılanması hedeflenmiyor.

korona

AŞI OLANLARA HER YER SERBEST OLACAK

İlerleyen süreçte aşı olanlara tüm sosyal aktivite alanları serbest olurken aşı olmayanlar için ise sınırlama getirilecek. Aşı olmayanların aşı olması için alınacak bu kararla yetkililer aşılanma sürecinin daha kısa sürede tamamlanmasını bekliyor.

koronavirüs aşı

MAÇLARA SADECE AŞI OLANLAR ALINACAK

Maç biletleri almak isteyenlerin öncelikle aşı olması gerektiği ve aşı olmayanlara maç bileti satışlarının yasaklanacağı öğrenilirken hem seyircilerin sağlığı hem de sporcuların sağlığı böylelikle korunacağı bildirildi.