İngiltere'de yapılan bir araştırmada aşı olmamış olan kişilerin, aşılarını tamamlamış kişilere göre hayatlarını kaybetme oranlarının 32 kat daha fazla olduğunu ortaya koydu.

İngiltere'de faaliyet gösteren Ulusal İstatistik Ofisi (ONS), dikkat çeken ve bir o kadar da korkutucu araştırma sonucu yayınladı. Araştırmada aşı olmamış olan kişilerin koronavirüs hastalığı nedeniyle hayatlarını lakybetme oranlarının aşılarının tamamlamış olan kişilere göre 32 kat daha fazla olduğu belirtildi.

Aşı olmayanların hayatını kaybetme oranı

Birleşik Krallıktan gelen korkutucu veriler, hükümete Ulusal İstatistik Ofisi (ONS) tarafından verildi. Koornavirüs salgını yüzünden hayatını kaybedenlerle ilgili hazırlanan yeni istatistiki verileri kamuoyu ile paylaşılırken verilere göre Kovid-19 tedavisi sürecinde aşı olmamış olan kişilerin, aşının en az iki dozunu da olmuş olan kişilere göre yaşamlarını kaybetme durumlarının 32 kat daha fazla olduğunu açıkladı.

Yaşa göre hesaplanmış ölüm oranlarının açıklandı verilerde aşı grupları arasında yapılan karşılaştırmalara izin vermekiçin hem yaş yapısının hem de nüfus büyüklüğündeki farklılıkların dikkate alındığı aktarıldı. 2 Ocak tariji ile 24 Eylül tarihleri arasında 100 bin kişi başına aşılanmamış olan 849,7 koronavirüs hastasının hayatını kaybettiğinin belirtildiği verilerde bu duruma karşılık olarak, iki doz aşıdan en az 21 gün sonra hayatını kaybedenlerin sayısının ise 26,2 olduğu kaydedildi.

Aşının ilk dozunu olduktan 21 günden daha az zaman geçtikten sonra hayatını kaybedenlerin sayısının 100 binde 192,4 olarak belirlendiğini aktarıldığı çalışmada, ilk dozun sonrasında 21 gün ve daha fazla sürede hayatını kaybetme oranlarının ise 100binde 105,3 olduğu ifade edildi.

Gözden kaçırmayın

Koronavirüse karşı Trabzon hurması mucizesi! Japonlar keşfetti! Koronavirüse karşı Trabzon hurması mucizesi! Japonlar keşfetti!