Aşı olan çalışanlar, e-ticaret devi Amazon tarafından 100 bin dolar nakit ve 40 bin dolarlık otomobille ödüllendiriliyor. Amazon, bu kampanyasına bir ay daha devam edecek.

Amazon, çalışanlarını aşı olmaya teşvik etmek için,  21 Ekim'e kadar yaklaşık 2 milyon dolar değerinde toplam 18 ödül vermeyi planlıyor. Bugüne kadar sekiz depo çalışanını otomobil ve 100 bin dolar nakit ikramiye ile ödüllendirdi.

Gözden kaçırmayın

Survivor All Star'daki Kadına Şiddet İddiası İçin Emniyet ve RTUK Devreye Giriyor: Hani Kadın Beyanı Esastı? Survivor All Star'daki Kadına Şiddet İddiası İçin Emniyet ve RTUK Devreye Giriyor: Hani Kadın Beyanı Esastı?

"Amazon Vest Life" hesabından yapılan paylaşımda şirket dört depo çalışanı ve bir Whole Foods çalışanına, Covid-19 aşısı olduklarını için 40 bin dolar değerinde otomobil verildiğini duyurdu. Geçen hafta ise üç depo ve Whole Foods çalışanına 100 bin dolar nakit para ödül verilmişti.

amazon-cekilis-kampanyası

“Max Your Vax” olarak adlandırılan kampanya çalışanlara araba kazanma şansı, 12 bin dolarlık tatil paketiyle birlikte bir haftalık ücretli izin, 100 bin dolar ve 500 bin dolar değerinde nakit ödül sunuyor. Öte yandan, Amazon ön saflardaki çalışanlarının aşı olmasını talep etmedi ancak Max Your Vax” adlı kampanya aşılamayı teşvik ediyor. Şirket, ayrıca aşı kanıtı gösteren çalışanlara ve yeni işe alınanlara 100 dolara kadar ikramiye veriyor.