Uzun süredir tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını Türkiye'de de pek çok kişinin hayatını kaybetmesine yol açtı. Vaka sayılarının normalleşme ile birlikte yeniden artmaya başlaması ve 4. dalga endişesinin ortaya çıkması nedeniyle aşılama sürecinin eksiksiz bir şekilde yürütülmesi planlanıyor. Sonbahar aylarına göre toplumun en az yüzde 70'lik kısmının aşılanmasının son derece önemli olduğu düşünülüyor. 

Toplumun büyük kısmının aşılanması halinde bağışıklığın gerçekleştirilebileceği ve böylece salgının daha hafif etkilerle birlikte yine kontrollü bir şekilde tamamlanması amaçlanıyor. Ancak aşı hakkındaki endişeler ve tartışmalar bitmek bilmiyor. Hala koronavirüs aşısına mesafeli yaklaşan birçok vatandaş bulunuyor. 

AŞIYA KARŞI TEŞVİK KAMPANYALARI DÜZENLENEBİLİR!

İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekip Avdagiç tarafından yapılan yeni açıklamalarla birlikte aşılama sürecine işletmelerin de destek verebileceğini belirtti. Vatandaşlara pozitif etki edebilmek için aşısını olan vatandaşa çeşitli indirimler gerçekleştirilebileceği belirtildi. Bu konuda havayolu şirketlerine, otellere, büyük şirketlere, satış yapan kurumlara, çeşitli finans kuruluşlarına 'aşıya karşı ödüllendirme' çağrısında bulunuldu. 

AŞILAMA İÇİN ÖDÜL SİSTEMİ BELİRLENEBİLİR!

6-18

Koronavirüs salgınına karşı vaka sayılarının yeniden yükselmesinin ardından yapılan değerlendirmede aşı hakkı olmasına rağmen 22 milyondan faha fazla kişinin aşı olmadığı öğrenildi. Aşı olan vatandaşın avantajlı hale getirilmesi ve aşıya karşı ortaya çıkan önyargının son bulması için ödül sisteminin belirlenebileceği belirtildi. Aşı olan vatandaşa sosyal hayatında çeşitli kurum ve kuruluşlar aracılığı ile indirim verilebileceği konuşuldu. 

İTO Başkanı tarafından yapılan açıklamalarda bağlı olan 640 bin firmanın olduğu belirlendi. Bu süreçte yüzbinlerce çalışan ve milyonlarca müşterinin olduğu düşünüldüğü zaman firmaların aşıya teşvik için çeşitli indirim ve kampanyalar düzenleyebileceğinin altı çizildi.