Milyonlarca asgari ücretli çalışan Vatandaş yakından ilgilendiren gelişme PTT tarafından son dakika olarak duyuruldu. PTT üzerinden kimlikle yapılan başvurular ise son dakika olarak başlatıldı.

Milyonlarca asgari ücretli çalışan Vatandaş yakından ilgilendiren gelişme PTT tarafından son dakika olarak duyuruldu. PTT üzerinden kimlikle yapılan başvurular ise son dakika olarak başlatıldı.

Son dönemlerde yaşanmakta olan ekonomik sıkıntılarla beraber bir çok vatandaş ekonomik olarak gelir ve gider dengesinin bozulduğunu ve bütçelerine daraldığını belirtmektedir. Ödeme dengesinin bozulması ve borçların giderek artması, enflasyon ve döviz kurlarının da etkisi ile maddi sıkıntılar giderek artış göstermiş ve kişilerin yaşamları iyice zorlaşmıştır. Yaşanan zorlukların giderek artış göstermesi ile beraber kamu ve özel bankaları vatandaşların ihtiyaçlarına yönelik bazı özel kampanyaları başlatmaktadır. Son dakika olarak gündeme gelen nakit kampanyası ise bu sefer PTT üzerinden gelmiştir. PTT Vatandaşı nakit yaşını çözüm olarak kefil ya da şart uygulaması sunma da Aktif Bank üzerinden kredi kampanyasına imza atmıştır.

Gözden kaçırmayın

Garanti BBVA, Halkbank, TEB Başvuru Yapanlara Kefilsiz Belgesiz 35000 TL Ödeyecek Garanti BBVA, Halkbank, TEB Başvuru Yapanlara Kefilsiz Belgesiz 35000 TL Ödeyecek

30 Bin TL’ye Kadar Kredi Desteği

asgari-ucretli-herkesi-yakindan-ilgilendiren-gelisme1

PTT, ihtiyaç kredisi kapsamında vatandaşın ihtiyaç duyduğu nakit gereksinimine karşı bu özel kampanyayı başlatmıştır. Nakit ihtiyacı yaşayan vatandaşlar için 30.000 TL’ye kadar olan limitlerde kredi başvurusu yapılabilmektedir. Bunun için PTT şubesine giderek kredi için başvuru işlemleri başlatılması gerekmektedir. Kredi başvurusu onaylanan kişilerin ödemeleri ise kişisel hesapları üzerine yapılmaktadır.

PTT Kredisinde Geri Ödeme

Aktifbank üzerinden sunulan kredilerin geri ödemeleri ise vatandaşların ödeme gücüne göre oluşturulmaktadır. Buna göre 30.000 TL’ye kadar olan kredi miktarında 36 aya varan vade seçeneği uygulanabilmekle beraber 2.99 faiz oranı ile krediler kullanılabilmektedir. Bu konu ilgili ile ilgili detaylı bilgi alabilmek için en yakın PTT şubesine başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.