T.C. Kimlik numarası ile alabileceğiniz 150 bin TL nakit fırsatı gündeme geldi. Peki nasıl başvuru yapılır? Koşullar neler? Detaylar haberimizin devamında...

Çalışan, emekli olan T.C. vatandaşları bu fırsattan faydalanabilecek. Vatandaşlara kimlik bilgileri karşılığında 150 bin TL para ödülü verilmektedir. T.C. Kimlik numarası ile beraber dağıtılacak olan 150 bin TL para ödülü için başvurular alınacak. Yapı Kredi ve Denizbank, uygun faizle işlenecek bir ihtiyaç kredisi kampanyası ile beraber çalışmaktadır. Resmi internet adresleri üzerinden bankalar tarafından bu kampanyalar duyuruldu. 

Başvuru Koşulları Neler?

Kampanya çerçevesinde 150 bin TL nakit para kazanmak isteyen müşteriler anında ihtiyaç kredisi başvurusu yapacaklar. Fakat bu sürecin hızlı bir biçimde tamamlanmasında bankaların kredi notları önemli bir rol oynuyor. T.C. Kimlik numarasına sahip olan ve 150 bin TL nakit para çekmek isteyenler, koşulları sağlamaları durumunda hemen şimdi yapabilecekler. Vatandaşlar 150 bin TL'lik ihtiyaç kredisine 36 ay vadeli ve 3 ay ödemesiz başvuru yapabilecekler. 

Aynı zamanda kredi notunun 1200 ve üzeri olması beklenmektedir. Bu program, bu tutardan daha az kazanan vatandaşlar için geçerli olmamaktadır. İyi bir kredi puanına ilave olarak, başvuru yapan vatandaşların T.C. Vatandaşı olması ve 20 yaşını tamamlamış olmaları gerekiyor. Müşteriler, banka ya da kısa mesaj yolu ile acil nakit başvurusunu yapabilecekler. 

150 Bin TL Nakit Fırsatını Bankalar Duyurdu!

Kampanya çerçevesinde T.C. Kimlik numarasına verilecek olan 150 bin TL ihtiyaç kredisi için bankalara kısa mesaj ile başvuruda bulunabilirsiniz. Kısa mesaj ile başvuru yapan kişilerden mesajlaşma ücreti talep edilecektir. Yapı Kredi Bankası'na kısa mesaj ile başvuru işlemi yapmak için 4411'e Bireysel TC Kimlik Aylık Gelir yazarak mesaj atmanız yeterlidir. Akbank'a kısa mesaj ile başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar mesaj kısmına Kredi TC Kimlik numarası ile 3280'e kısa mesaj atarak başvuru işlemlerini tamamlayabilecekler.

Bankalar kısa bir değerlendirme sonucunda size olumlu ya da olumsuz başvuru sonucunuzu kısa mesaj ile iletilecektir. Kısa mesaj ile yapılan başvurular sonucunda bankalar çok kısa bir süre içerisinde geri dönüş yapacaktır. Ardından olumlu sonuç alan müşteriler için belirttikleri hesaba kredi tutarı kadar nakit anında aktarılacaktır. Vatandaşlar krediyi anında kullanmaya başlayabilecekler.