Asgari Ücretle Çalışanlar Çılgına Dönecek! 2021'de Asgari Ücret 3.500 TL Oluyor!

Türkiye'de her yıl yeniden belirlenen asgari ücretler ile alakalı olarak ilk bilgiler gelmeye başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'a talimat verdiği ve 2021'de asgari ücretin yüksek bir miktarda belirlenmesini istediği belirtildi. Asgari ücret 3.500 TL mi oluyor?

Asgari Ücretle Çalışanlar Çılgına Dönecek! 2021'de Asgari Ücret 3.500 TL Oluyor!
28 Eylül 2020 - 19:44

Türkiye'de milyonlarca vatandaş asgari ücret karşılığında çalışıyor. Bu nedenle asgari ücretin miktarı aileleri ile birlikte yaklaşık 30-40 milyon civarında insanı birebir etkiliyor. 2021'de asgari ücret kaç TL olacak? Asgari ücretle çalışan vatandaşlara yılın müjdesi ne zaman verilecek?

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN ASGARİ ÜCRET TALİMATI!

2020 yılının sonu yaklaşırken Türkiye'de asgari ücretin 2021'de ne kadar olacağına dair tartışmalar devam ediyor. Asgari ücrete ciddi bir zam yapılacağına dair umutsuz olan vatandaşları çok şaşırtacak gelişmeler yaşanmaya başlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan vatandaşın geçim sıkıntısı çektiğini ve asgari ücretlere 2021'de kesinlikle çok iyi bir zam verilmesi gerektiğini söyleyerek Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'u görevlendirdiği bildirildi. ACİL KODUYLA ASGARİ ÜCRET TOPLANTISI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk kurmayları ile acil koduyla toplanırken asgari ücret üzerinde fikir alışverişi yaptılar. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatını kurmaylarına aktaran Bakan Selçuk kısa süre içerisinde bir miktar belirlemeleri gerektiğini ifade etti. ASGARİ ÜCRET 3.500 TL OLACAK!Asgari ücret ile alakalı olarak yapılan çalışmadan edinilen son bilgilere göre asgari ücretin 3.500 TL olarak belirlenmesi konusunda fikir birliğine varıldı. Bu miktarın Bakan Selçuk tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a iletildiği, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu miktarın makul bulduğu ve vatandaşa kısa sürede müjdeyi vermek istediğini belirttiği bildirildi.

İŞVERENLER İKNA EDİLECEK!

Kasım ayında toplanacak olan Asgari Ücret Komisyonu tarafından asgari ücretin 3.500 TL olarak belirlenmesine karar verildi. Bu tutara itiraz edecek olan işveren temsilcilerinin de yıllarca asgari ücretlilerin ezildiğini, artık bu durumun değişmesi için herkesin elini taşın altına sokması gerektiği telkinleri yapılacak. Tek toplantı ile asgari ücreti belirlemeyi amaçlayan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kurmayları komisyona katılacak üyelerle ön görüşmeler yapmaya gelecek haftadan itibaren başlayacaklar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum