2021 senesinin Aralık ayından itibaren asgari ücret tespit komisyonu çalışmalarına başladı. Türkiye’de yaşayan ve asgari ücretle çalışan milyonlarca vatandaş,....

Asgari Ücrete İkinci Zam Mı Yapılacak? Çalışma Bakanından Son Dakika Açıklaması Geldi! 2021 senesinin Aralık ayından itibaren asgari ücret tespit komisyonu çalışmalarına başladı. Türkiye’de yaşayan ve asgari ücretle çalışan milyonlarca vatandaş, 2022 senesinin ocak ayından itibaren asgari ücret olarak 4253 TL ile çalışmaya başladı. Asgari ücret tespit komisyonunun önündeki en büyük veri çerçevesi enflasyon rakamlarına göre şekil kazanıyordu.

Gözden kaçırmayın

PTT kimlik ile sizlere gişelerden 6500 TL ödeme yapıyor! TC vatandaşı olmanız yeterli olacak! PTT kimlik ile sizlere gişelerden 6500 TL ödeme yapıyor! TC vatandaşı olmanız yeterli olacak!

Ancak geldiğimiz noktada bütün dünya başta olmak üzere Türkiye'de enflasyon rakamlarından adeta şahlanışı ile beraber başta gıda ürünlerinin tamamı olmak üzere akaryakıt ile enerji kaynakları, ev kirası gibi pek çok kalemde ciddi manada artışlar meydana geldi. Vatandaşın adeta enflasyon canavarı altında ezilmesinin önüne geçmek amacıyla hareket eden hükümet yetkilileri, ilk başta 4253 TL olarak açıkladıkları asgari ücretin yine de yetmediğini görmüş olmalılar ki ikinci bir zam yapılması ile ilgili haberler şimdiden konuşulmaya başlandı.

4353 TL Olan Asgari Ücrete İkinci Bir Zam Yapılacak Mı?

as11

Asgari ücret ile alakalı bir son dakika gelişmesi yaşandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat bilgin, asgari ücret ile alakalı merak edilen sorunun sorulması üzerine kamuoyu ile düşüncelerini paylaştı.

Haziran ayı içerisinde 2 defa zam yapılacağı konuşulan asgari ücret ile alakalı son noktayı Çalışma bakanı Vedat bilgin koydu. Bir ekonomi gazetesi ile bir demeç veren bakan Bilgin, asgari ücret hususunda öncelikli olarak bu sene içerisinde yapmış oldukları asgari ücret artış oranının yüzde 50'nin üzerinde olduğunu ve asgari ücretin vergi dışı bırakılmasının çok önemli olduğunu vurguladı.

Çalışma bakanı Vedat Bilgin’in görüşleri böyle. Hükümet yetkililerinin takip edilmesi ile vatandaşların hayat pahalılığı altında fazla edilmesine sebep olan enflasyon canavarının düşürülmesine yönelik çalışmalar başta olmak üzere haziran ayı içerisinde asgari ücrete ikinci bir zam yapılıp yapılmayacağı ile ilgili hususun netlik kazanacağı öngörülüyor.