2022 yılı asgari ücreti görüşmelerine az bir zaman kala Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici'den asgari ücret en az 4 bin tl olmalı açıklaması geldi.

2021 yılının sonunun yaklaşmasıyla birlikte yaklaşık 8 milyon çalışanın gözü kulağı yeni yıl için belirlenecek olan asgari ücret tutarında. 

Tutarın netleşeceği Aralık ayının yaklaşmasıyla birlikte,bir çok siyasetçiden önemli açıklamalar gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde AK parti kanadından gelen " asgari ücrete bugüne kadar yapılmış olan en büyük zam olacak" açıklamasından sonra Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici'den de bir açıklama geldi. 

Gözden kaçırmayın

Ünlü Rapçi Beta Berk Bayındır'ı Kim Öldürdü? Şüpheli Ölüm! Katili Kim? İntihar Mı Etti? Nasıl Düştü? Ünlü Rapçi Beta Berk Bayındır'ı Kim Öldürdü? Şüpheli Ölüm! Katili Kim? İntihar Mı Etti? Nasıl Düştü?

Asgari ücret en az 4 bin tl olmalı 

Destici, konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Asgari ücret %40'ın üzerinde artırılarak en az 4 bin TL olmalıdır. Asgari ücret, 2022 yılından itibaren de 6 ayda bir tespit edilerek, asgari ücretlimizin geliri, alım gücü enflasyon karşısında erimemelidir" dedi.