İş Bankası yatırım yapmak isteyen vatandaşlara destek olmaya devam ediyor. Özellikle son zamanlarda arsa yatırımı yapmak pek çok kişinin gündeminde. Ev almaktansa arsa almak ve değerlenmesini beklemek pek çok yatırımcı için çok daha karlı bir süreç olmaya başladı. Arsa almak için uygun araziyi bulmak ve ardından gerekli satış bedelini tamamlamaları gerekiyor.

Bankalar arsa satışları için de zaman zaman çeşitli kredi kampanyaları düzenliyorlar ancak bu kredi kampanyaları diğer kredilere oranla daha az olabiliyor. İş Bankası düzenlediği yeni bir kampanya ile birlikte harekete geçtiğini açıkladı. Arsa satın alacaklar için hazırladığı yeni kampanya kısa sürede büyük ilgiyle karşılandı.

ARSA SATIN ALACAKLARA İŞ BANKASI GÜZEL HABERİ VERDİ

İş Bankası arsa almak isteyen vatandaşlar için harekete geçti. Özel bir banka olan İş Bankası bu süreç içerisinde arsa alacaklar için beklenen haberi verdi. Açıklama bankanın internet adresi üzerinden yapıldı.

Arsa satın alacak olan vatandaşın belirlemiş olduğu arsasının acil satış değeri belirlenecek. Bu bedelin belirlenmesinin ardından İş Bankası yarısının değerini nakit olarak hızlı ve kolay bir şekilde vatandaşa vereceğini duyurdu.

İŞ BANKASI ARSA DEĞERİNİN YARISINI VERİYOR

13-4

İş Bankası tarafından internet adresi üzerinden yapılan açıklama sonrasında belirlenen arsanın acil satış değerinin yarısının yine banka tarafından vatandaşın başvurusu neticesinde kredi olarak kullandırılacağı belirlendi.

Örnekle açıklamak gerekirse acil satış değeri 200 bin lira olan bir arsanın satın alınması istendiği zaman İş Bankası tarafından hazırlanan kredi paketi ile 100 bin lirası anında kredi olarak kullandırılabilecek. Kredi detaylarını öğrenmek isteyenlerin bankaya başvurmaları gerekmektedir.

ARSA KREDİSİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR NELER?

Arsa kredisinin çekilmesi için İş Bankası tarafından bazı evraklar ve belgeler isteniyor. Bu süreçte istenen evraklar;

  • Kimlik belgesi,
  • Başvuru formu,
  • Gelir belgesi,
  • Arsaya ait tapu belgesi,
  • Arsanın üzerinde ipotek bulunmadığına dair belgenin tamamlanması gerekmektedir.