Dizi Magazin

ARAF 6 Korku sinema filmi çekimleri başladı! 2023 sinemalarda

ARAF 6 Korku sinema filmi çekimleri başladı! 2023 sinemalarda. Korku filmi sevenler için merakla beklenen yeni film Araf 6 çekimlerinin İstanbul’da ve Amerika’da başladığı açıklandı. Serinin son filmi olarak ekranlara gelecek olan bu filmde, Araf 6 korku filmi sevenler için yüksek gerilim planlıyor. Yönetmen ve aynı zamanlarda filmin Yapımcısı olan Tarık Karakulak, “Son zamanlarda çekilmiş, en etkileyici sahnelerin bu filmde olduğunu” söyledi. Korku ve yüksek gerilimin olacağı Araf 6 film için sayılı gün kaldı.

Araf 6 “Ölüm” Konusu Nedir?

Filmin konusu eski yıllarda yaşanan gerçek bir hikayeden alınmıştır. Bu olayların gerçek olması izleyiciyi bir hayli daha da korkutacaktır. Filmin konusu ise, Bir Öğretmen’in (Yavuz) geçmişinde yaşamış olduğu olaylar sebebiyle, cinlerin musallat oluşunu konu almaktadır. Son zamanlarda görülen korku filmlerinin aksine, bu filmde daha çok gerilim olacağı anlatılmaktadır.

Araf 6 “Ölüm” filmi, iki ülkede çekilecek.

Türkiye çekimleri için yönetmen koltuğunda filmin aynı zamanda yapımcısı da olan Tarık Karakulak oturacak. Amerika çekimleri için yönetmen koltuğunda ise, Araf serisini bizlere tanıştıran yönetmen, yapımcı Biray Dalkıran oturacak.

Araf 6 “Ölüm” filminin senaristi ise Vural Tumbar. İzmir’li senarist Vural Tumbar, yaptığı bir konuşmada,” Bu filmin çok konuşulacağını, Araf 6 “Ölüm” filmi ile ülkemizdeki korku filmi anlayışının değişeceğini” söyledi. Hem korku, hem de gerilim sahnelerinin bolca olduğu bu filmin çekimleri Ekim’in ilk haftasında başlıyor. Yayın tarihi ise tam olarak netlik kazanmasa da, çekimlerden kısa bir süre sonra 2023 yılında vizyonda olması bekleniyor.