Yaşam

Aracını Boyatmak İsteyenlerin Mutlaka Bilmesi Gerekli Noktalar

Otomobil Boyatmak çok da ucuz bir işlem değildir. Bu yüzdendir ki otomobil boyatmak pek fazla tercih edilmez. Tercih edilmemesinin bir diğer yegâne sebebi ise satış aşamasında, Aracın Değer Kaybı yaşaması endişesidir. Bunun yanında uygulamaların maliyetinin yüksek olması ve boyama işleminin uzun sürmesi insanların araç boyama düşüncesini geri plana atmasına sebep olabiliyor.

Otomobiller parça hesabı ile boyanırlar ve parça başına yüz ile iki yüz tl arasında işçilik ücreti alınmaktadır. Tabii ki bunlar marka, model ve araç boyutlarına göre değişmektedir. Bazı otomobiller vernikli, bazıları verniksiz, bazı otomobiller ise sedefli boyalar ister. Bu detaylar uygulamanın fiyatını aşağı ya da yukarı çekebilmektedir. Aracı Komple Boyatmak, bazı parçalar sökülmeden, sıradan bir boyama işlemi yapılırsa ücretler bin liradan başlayıp beş bin liraya kadar çıkabilmektedir.

Otomobili Komple Boyama sırasında, Şerbet Boya denen ve çok ucuza mal olan hiçbir tarafını sökmeden sadece bantlama ile gerçekleştirilen uygulama ve sonrasında tüm parçalarının sökülerek iç ve dış hacminin düzgün bir şekilde boyanması işlemidir. Şerbet boya bin liradan başlayıp, komple boyama işlemleri beş bin liralara kadar çıkmaktadır. Aracın marka, model ve boyutu da bu anlamda önemlidir.
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı