Araç Sahiplerine İyi Haber! Motorine Dev İndirim Geliyor!

Türkiye'de akaryakıt fiyatlarında değişimler gerçekleşmeye devam ediyor. Edinilen bilgilere göre bu geceden itibaren geçerli olmak üzere motorin fiyatlarında 21 kuruş indirim yapılacak.

Araç Sahiplerine İyi Haber! Motorine Dev İndirim Geliyor!
16 Nisan 2020 - 09:58

Küresel petrol piyasalarındaki fiyat dengesi Türkiye'de akaryakıt fiyatlarında direk etki yapmaya devam ediyor. Edinilen bilgilere göre bu geceden itibaren Türkiye'de motorinin pompa fiyatına 21 kuruş indirim uygulanacak.

Petrol sektörünün içerisine düştüğü krizden çıkmak için petrol üreten ülkeler adeta çırpınıyorlar. Bu konuda alınan tedbirlerin şimdilik beklenen sonucu verememesi sebebiyle petrolde beklenen fiyatlama henüz gerçekleşmedi.

Petrol fiyatlarında düşüşlerin devam etmesi en çok Türkiye'de araç sahiplerinin işine geldi. Son 45 günde benzin ve akaryakıt fiyatlarında 1 TL'nin üzerinden indirim yapılırken yeni indirimler de sıraya girdi.

Edinilen bilgilere göre yeni indirimlerden bu gece motorin yararlanacak. Litre fiyatında 21 kuruş indirim yapılacak olan motorin 5,15 TL'den satılacak. Yapılacak indirim bu geceden itibaren geçerli olacak.

Öte yandan motorine indirim yapılırken benzinde herhangi bir indirim beklenmiyor.

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum