Araç Sahipleri Dikkat! Motorinin Pompa Fiyatına İndirim Geliyor!

Petrol üreten ülkeler yaşanan krize son vermek için adım atsalar da soruna köklü çözüm getirmeyi başaramadılar ve petrol fiyatlarındaki dalgalı seyir devam ediyor. Küresel petrol piyasalarında yaşanan gelişmeler Türkiye'de akaryakıt fiyatlarını etkilemeyi sürdürüyor.

Araç Sahipleri Dikkat! Motorinin Pompa Fiyatına İndirim Geliyor!
15 Nisan 2020 - 11:23

Dünya petrol piyasası geçtiğimiz hafta sonuna doğru kritik bir toplantı gerçekleştirmiş ve toplantıdan üretim kısıtlaması konusunda anlaşma kararı çıkmıştı. Bu yaşanan gelişme petrol fiyatlarına artış olarak yansısa da süreklilik kazandıramadı. Bu sebeple anlaşma öncesine nazaran düşüşler daha az görülmekle birlikte petrol fiyatlarında inişli çıkışlı grafik sürüyor.

Koronavirüs nedeniyle azalan petrol talebi ve çoğalan petrol üretimi ile büyük bir dengesizlik meydana gelmişti. Ülkeler şimdi bu dengesizliği gidermek için çaba gösterseler de şu ana kadar ideal çözümlerini elde edemediler.

Dünya petrol piyasasında yaşanan bu gelişmeler Türkiye'yi de yakından ilgilendiriyor. Geçtiğimiz 45 gün boyunca sürekli indirimler uygulanan benzin ve motorin fiyatlarının ne olacağını vatandaşlar merak ediyorlar. İndirimlerin geri alınacağından endişe duyan vatandaşlar petrol piyasası ile alakalı olarak yaşanan gelişmeleri yakından takip ediyorlar.

Küresel piyasadaki petrol fiyatlarındaki değişimler şu ana kadar Türkiye'de vatandaşın cebine olumsuz yansıyacak bir seviyeye henüz ulaşmadı. Aksine sektör uzmanlarından alınan bilgilere göre Türkiye'de motorin fiyatlarında indirim yapılması bekleniliyor.

Edinilen bilgilere göre perşembeyi cumaya bağlayan geceden itibaren Türkiye'de motorinin pompa fiyatında 10 kuruşluk bir indirim yapılacak. Benzin pompa fiyatlarında ise bir değişim beklenmiyor.

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum