Gündem

Araç Kiralarken Nelere Dikkat Etmeliyiz /Araç Kiralamanın Püf Noktaları

Evet, aracımızı güvenilir firmalardan kiralamamız ve merdiven altı firmalara itibar etmememiz gerekir. Araç Kiralarken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise Kiraladığımız Aracın Rent A Car kaskosunun olmasıdır. Rent A Car Kaskosu olmayan araçlar ucuz görünüp size uygun maliyete gelse de sonra altından kalkamayacağınız yüklere sebep olabilir.

Aracınızı ne kadar erken kiralarsanız (seyahat tarihinize göre planlarsanız), daha uygun fiyata araç kiralamanız mümkün olur. Araç Kiralarken kiralama sözleşmesini mutlaka okumalısınız. Size aracı teslim edilirken eğer aracın üzerinde çizik, çökme, yamuk vs… varsa bunları kiralama sözleşmesinde işaretlenmesine dikkat etmeniz gerekiyor. Böylece size sonradan mal ettirilmeye çalışılan bazı yüklerin altına da girmemiş, önleminizi alarak kendinizi garantiye almış olursunuz.

Güvenli bir yolculuk için Kiraladığınız Aracın lastiklerinin yıpranmamış ve bakımıyla ilgili belgelerin tam olması önemlidir. Aracın Model Yılı mutlaka öğrenmeli maksimum üç yaşındaki araçlara itibar etmelisiniz. Çünkü kiralama sektöründeki araçlar tek şahsın kullanımında olmadığından illaki yıpranmış oluyor. Bunun yanın da aracın servis bakımının olup olmadığına da bakmalısınız.

İhtiyacınızı belirleyip size en uygun aracı kiralamanız maddi ve manevi anlamda sizi tatmin edecek ve ihtiyacınıza cevap olacaktır. Örneğin bagajınız fazla ise küçük bir araç kiralamanız yersiz olur. Yine çok yol yapmayacaksanız dizel yerine benzinli bir araç daha uygun maliyete kiralayabilirsiniz.
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı