Türkiye’de tüm araç sahipleri için sayılı günler kaldı. Kış lastiği uygulaması yakında başlıyor.

Geçtiğimiz yıl Aralık ayında başlayan denetimlerin bu sene de Aralık ayında başlaması bekleniyor. Bu kapsamda yapılacak denetimlerde kış lastiği takmayan sürücüye 835 TL para cezası kesiliyor.

Gözden kaçırmayın

Garanti BBVA, Halkbank, TEB Başvuru Yapanlara Kefilsiz Belgesiz 35000 TL Ödeyecek Garanti BBVA, Halkbank, TEB Başvuru Yapanlara Kefilsiz Belgesiz 35000 TL Ödeyecek

Türkiye’de trafikte can güvenliğinin sağlanması için uygulanan kış lastiği uygulamasının başlamasına sayılı günler kaldı. Yük ve yolcu taşımacılığı yapanlar için zorunlu olan uygulama için Emniyet Genel Müdürlüğü, “Yolcu ve eşya taşıyan araçlar için 1 Aralık-1 Nisan tarihleri arasında kış lastiği kullanmak yasal bir zorunluluktur. Hayatınızı riske atmayın! Yolunuza güvenle bakın!” ifadelerini kullandı.

835 TL cezası var

Bu yıl kış lastiği takmamanın cezası 835 TL olarak belirlendi. 2022 yılı Ocak ayı ile beraber kış lastiği cezasına güncelleme gelebilir. Türkiye’de hususi araçlar için kış lastiği takmamanın cezası yok. Ancak can ve mal güvenliğiyle güvenli seyahat için sürücülere kış lastiği takmaları öneriliyor.