Krafton, video oyun yapımcısı Garena, Apple ve Google'a karşı dikkat çeken bir dava açtı. Dünyaca bilinen PUBG'nin geliştiricisi Krafton Apple, Google ve oyun şirketi Garena'ya oyununu kopyalayan "klon PUBG uygulamaları" nedeniyle dava açtı.

PUBG ya da tam adıyla PlayerUnknowns's Battlegrounds son olarak oynaması tamamen ücretsiz bir oyun olmasıyla gündemde geniş bir yer bulmuştu. Popüler oyun şimdi ise bambaşka ve skandal bir dava ile dünya gündemine girdi.

 Apple ve Google davası ile anılan oyun PUBG'nin yapımcısı Krafton tarafından açılan davada iki dev şirkete yönelik ciddi suçlamalar var.

PUBG: Battlegrounds ücretsiz oldu! Nasıl indirilir? - SDN

Dava, video oyun dağıtımcısı Garena'yı "Free Fire" ve "Free Fire Max" adlı PUBG klonları oluşturmakla suçluyor. Ancak Apple ve Google ise, Free Fire uygulamalarının yüz milyonlarca kopyasını dağıtmak, Garena'ya "yüz milyonlarca dolar" kazandırmak ve "önemli miktarda gelir" elde etmekle suçlanıyor.

Garena'nın 2021'in ilk üç ayında ABD'deki Free Fire satışlarından 100 milyon dolardan fazla gelir elde ettiği söyleniyor.

PUBG'nin yapımcısı Krafton'ın aralık ayında Garena, Apple ve Google'dan Free Fire oyunlarını satmayı durdurmalarını istediği de belirttiği davada neler olacağı merakla bekleniyor.

Krafton, Apple ve Google'ın Free Fire uygulamalarının satışından elde ettiği karları, aynı zamanda Free Fire satışlarının da engellenmesini talep ediyor.