Teknoloji

Apple Cephesinde Kritik Değişiklikler! Bir Modelin Üzeri Çizildi!

Apple bu yıl yeni iPhone modelleri ile adından sıkça söz ettirmeyi başardı. Bu kapsamda piyasa başarısı için kolları sıvayan firma eski modellerinin de sonunu getiriyor.

Dünya teknoloji devleri arasında Amerika Birleşik Devletleri uyruklu olarak akıllı telefon sektöründe söz sahibi olan Apple, her geçen gün yeni bir başlık ile gündemde karşımıza çıkmaya devam ediyor. Firma, bu yıl 12 Eylül’de yeni iPhone modellerini tanıttı ve eş zamanlı olarak iOS 11 sürümünü de kullanıcılara tanıttı. Bu kapsamda piyasaya yine güçlü bir adım atmayı başaran Apple iPhone 8 ve 8 Plus modellerini de piyasada sahiplerine kavuşturmaya başladı. Başta pazarda tereddütle karşılanan iPhone 8 ve 8 Plus, dünya çapında pazara yayıldıkça beklenen satışı da karşılamaya başlıyor. Ayrıca 12 Eylül’de iPhone serisine 10. yıla özel olarak katılan iPhone X’de yakın tarihte piyasa çıkmaya hazırlanıyor. Şimdiden tasarımı ve donanımı ile iPhone tutkunlarının akıllı telefon deneyimini farklı bir boyuta taşıyacağını ispatlayan iPhone X için de heyecanlı bekleyiş sürüyor.

iPHONE 7’LERİN ÜRETİMİ DURDURULDU

S serisi çıkmayan ilk iPhone modeli olan iPhone 7 ve 7 Plus için Apple kritik bir karar aldı. iPhone 8’lerin pazarda yayılmaya başlamasından sonra iPhone 7’lerin fişi kesin olarak çekildi. Firma daha önce de iPhone 7 yayınlandığı zaman 6 ve 6S üretimini durdurmuştu. Beklediği pazar başarısını tereddütle ele almaya başlayan Apple, Aralık ayından itibaren piyasaya giriş yapacak olan iPhone X ile beklentilerini karşılamayı ümit ediyor. Öte yandan iOS 11 sürümü ile ilgili çıkan sorunlar ve iPhone 8’lerde meydana gelen patlama sorununun üzerine düşen firma, akıllara kazınan bu olumsuzlukları temizlemek için sıfırdan bir sürece başlayacak. Yakın tarihte iOS 11.1’i resmi olarak yayınlayacağı öğrenilen Apple, bir yandan da Beta sürümleri ile geliştiricileri iOS 11.1’i keşfetmeye davet ediyor. Bakalım Apple önümüzdeki süreçte aradığı başarıyı yakalayabilecek mi?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı