Yeni eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte üniversite öğrencileri, KYK yurtlarında kontenjan yetersizliği, fahiş ev ve özel yurt kiraları gibi problemlerle karşı karşıya kaldı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da Ankara'da barınma sorunu yaşayan öğrenciler için kolları sıvadı. T24'te yer alan habere göre; “Kimseyi aç ve açıkta bırakamayız" diyen Başkan Yavaş, yurt problemi konusunda Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin attığı ve atacağı adımları anlattı.

Ankara Sanayi Odası İş Dünyası Büyükelçiler Resepsiyonu’nda üniversite öğrencilerinin yaşadıkları yurt sorununa ilişkin soruları yanıtlayan Mansur Yavaş, "Nasıl kışın sokakta kimseyi bırakamıyorsak şimdi gelen öğrencileri de sahipleniyoruz. Yedekten asil yer kazanana kadar her türlü ihtiyaçlarını karşılayacağız.Elimizde zaten var olan beş bloğu Hacettepe Üniversitesi’ne vermiştik. Şimdi belediyeye ait dört bloğu daha öğrenciler için boşaltıyoruz. Onu da başka bir üniversitemize vereceğiz. Çünkü onların da işletilmesi büyük sorumluluk." ifadelerini kullandı.

Mansur Yavaş ardından şunları kaydetti;

"Ayrıca oralara kütüphaneyemekhaneçamaşırhane gibi üniteler yapıp öğrencilerin rahat etmesini sağlayacağız. Şu ana kadar başvuru yapan 2 bin 400 öğrencimiz var. Halen de başvuru geliyor, 3 bini bulur gibi görünüyor. 3 bini de geçebilir. Geçse de sonuna kadar desteğimiz sürecek. Hiçbir öğrenciyi açıkta bırakmayacağız. Belediyenin imkanlarını başka şeylere harcamaktansa öğrenciye harcamak en güzeli.”