Ankara Mamak Belediyesi 50 Zabıta Memurunun İşe Alımını Yapacak!

Ankara Mamak Belediyesi zabıta memuru alımı yapacağını duyurdu. İş arayan vatandaşların büyük ilgi göstermesi beklenen zabıta memuru iş ilanı ile alakalı detaylar açıklandı. Mamak Belediyesi 50 adet zabıta memurunu işe alacak. Zabıta memuru olmak isteyen adaylar için başvuru şartları ve başvuru tarihleri ilan edildi. İşte Mamak Belediyesi 50 adet zabıta memuru işe alım detayları...

Ankara Mamak Belediyesi 50 Zabıta Memurunun İşe Alımını Yapacak!
17 Ekim 2020 - 11:50 - Güncelleme: 17 Ekim 2020 - 11:56

Türkiye'de işsiz vatandaşların çokluğu iş ilanlarına yüksek bir ilgi oluşmasına neden oluyor. Vatandaşların işe girmek konusunda ilk tercihleri ise belediyelerin açmış olduğu kadrolara yerleşim sürekli bir iş sahibi olmak oluyor. Bu nedenle belediye iş ilanları çok büyük bir ilgiyle takip ediliyor. Son dönemlerin en çok diikat çeken bedeliye iş ilanını ise Ankara Mamak Belediyesi duyurdu. Bu ilana göre Mamak Belediyesi bünyesinde görevlendirilecek 50 adet zabıta memurunun işe alımı gerçekleştirilecek.

Mamak Belediyesi işe alacağı zabıta memurları adaylarından isteyeceği şartları açıkladı. Buna 30 zabıta memurunu lisans mezunlarından seçecek olan Mamak Belediyesi 20 zabıta memurunu da ön lisans mezunları arasından belirleyecek. Her iki sınıflandırmada da adaylardan KPSS şartı istenecek.
MAMAK BELEDİYESİ ZABITA MEMURU ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak 
-Kamu haklarından mahrum bulunmamak
-Devletin güvenliğine, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suç işlememiş olmak
-Askerlik ile ilişiği bulunmamak
-Görevini yapmasına engel teşkil edebilecek fiziksel ve ruhsal rahatsızlığı olmamak


-Ön lisans mezunlarının alınacağı kadrolar için KPSSP93 puan türünden en az 70 puanı olmak
-Lisans mezunlarının alınacağı kadrolar için KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almak
-Daha önce kamu kurumlarından disiplinsizlik nedeniyle işten çıkarılmamış olmak 
-Erkeklerde en az 1,67 metre, kadınlarda en az 1,60 boyunda olmak
-30 yaşını doldurmamış olmak
-B sınıfı ehliyet sahibi olmak
MAMAK BELEDİYESİ ZABITA MEMURU İŞ BAŞVURUSU TARİHİ VE ŞEKLİ

Mamak Belediyesi'nin zabıta memuru kadroları için iş başvurusu yapmak isteyen adaylar başvuru işlemlerini 30 Kasım 2020 ile 4 Aralık 2020 tarihleri arasında Mamak Belediyesi'nde yapacaklar. Bu başvurular kesinlikle şahsen olacak ve posta ile başvurular dikkate alınmayacak. Adayların boy ve kilo ölçümleri başvuru sırasında Mamak Belediyesi tarafından yapılacak. 

50 zabıta memuru kadrosu için iş başvurusunda bulunan adaylar sözlü ve yazılı sınavdan geçecekler. Bu sınav aşamalarını başarı ile geçen 50 kişi Mamak Belediyesi'nde zabıta memuru olarak işe başlatılacaklar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum