Gündem

Ankara İçin Melih Gökçek'in Yerine Bekir Yıldız iddiası!

Ak Parti’de ardı ardına gelen istifalar gündeme bomba gibi düşüyor. Geçtiğimiz ay uzun zamandır başkanlığını sürdürdüğü İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş istifasını bildirmişti. Bunun ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı’na Mevlüt Uysal getirilmişti. 

İstanbul Büyükşehir Başkanlığı’nda yaşanan bu olaydan sonra gündemde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığını yapan İbrahim Melih Gökçek’in istifa edeceği haberleri geniş yer bulmuştu. Ancak Başbakan Binali Yıldırım bu açıklamalara karşılık olarak dedikodulara mahal vermeyelim açıklamasını yaparak son noktayı koymuştu. Ancak son günlerde yeniden istifa edeceği yönündeki haberler ile gündeme gelen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, makamını boşaltıyor. Ayrıca Dikmen’de bulunan evini de boşalttığı bilgileri gelmişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanla birebir görüşme fırsatı yakalayamayan Melih Gökçek, geçtiğimiz günlerde de bu yöndeki talebi reddedilmişti. İstanbul’dan Ankara’ya dönüş yapan Recep Tayyip Erdoğan’ı karşılamak üzere Ankara Esenboğa Havalimanı’na gelen Melih Gökçek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birebir görüşme yapamamış, ayak üstü sohbet edebilmişti. 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğundan kalkacağı yönündeki haberler gündemde geniş yer tutarken MElih Gökçek yerine Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin yeni başkanı bir dönem Sincan Belediye Başkanlığı yapmış olan Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Ak Parti Grup Başkan Vekili Bekir Yıldız’ın olacağı yönündeki haberler gündemde. Bekir Yıldız daha önce gündeme 28 Şubat sürecinde düzenlediği Kudüs Gecesi ile gelmişti. Bu olaydan sonra yargılanarak cezaevine giren Bekir Yıldız, Sincan’da alkol satışlarını durdurarak yılbaşı kutlamaları için hindi satışını da yasaklatmıştı. 

BEKİR YILDIZ KİM?

Bekir Yıldız 1951 yılında Kayseri’de dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nde başladığı üniversite öğrenimine İStanbul Devlet Mimarlık ve Mühendislik Galatasaray İnşaat Fakültesi’nde devam etti. Buradan 1976 yılında mezun oldu. Milli Türk Talebe Birliğinde görev aldı. Daha sonra yönetim kurulu başkanlığını yaptı. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı