Suudi Arabistan'ın Al-Nassr takımında oynayan Anderson Talisca,  2016-18 sezonları arasında kiralık oynadığı Beşiktaş ile ilgili dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Kariyerindeki en başarılı dönemi Beşiktaş'ta yaşadığını belirten 27 yaşındaki oyuncu, "Benfica'da, Rui Vitoria'yla yaşadığım tartışmadan hemen sonra Beşiktaş'a biraz da aceleyle geldim. Kariyerimde en başarılı Beşiktaş' ta oldum. Şampiyonlar Ligi çeyrek finaline çıkmaya yaklaştım. Avrupa Ligi'nde yarı final oynadım. Beşiktaş sayesinde kariyerimde bir adım ileriye attım." diye konuştu.

Anderson Talisca Beşiktaş'a dönmek istiyor 1

"Yine Beşiktaş'ta oynamak istiyorum"

Siyah beyazlı formayı günlerine duyduğu özlemi dile getiren Anderson Talisca, "Orada çok mutluydum. O dönem çok gol attım ve attırdım. Taraftarı özledim, günün birinde yine Beşiktaş'ta oynamak istiyorum" ifadelerini kullandı.

Abuobakar ile omuz omuza tarih yazıyor

Beşiktaş’ın iki eski futbolcusu Anderson Talisca ve Vincent Aboubakar, yeni takımları Al Nassr'ı hem ligde hem de Asya Şampiyonlar Ligi'nde taşıyor. 

Talisca ile Aboubakar Asya Şampiyonlar Ligi’nde son maçta da takımlarını birlikte sırtladı.

Talisca’nın asisti Aboubakar’ın golü, Asya Şampiyonlar Ligi son 16 turu maçında Tractor karşısında Al Nassr’a maçı kazandırdı. Asya Futbol Konfederasyonu tarafından maçın adamı Aboubakar seçildi.