Kamu Haberleri

Anadolu Üniversitesinden Öğretmenlere Yeni Sınav Görevi Verilecek!

Anadolu Üniversitesi bu yıl öğretmenlere yeni bir sınav görevi daha veriyor. Yükseköğretim kurumları yabancı dil sınavı için başvurular tamamlandı.

Yükseköğretim Kurumları Yabancı dil(YÖKDİL) sınavı  bu yıl yine gerçekleşecek. Adaylar bu yıl 5 Kasım Pazar günü sınava tabi tutulacaklar.  Başvurular ise 24-25 Ekim tarihlerinde yapıldı. Sınava girecek olan öğrenciler gerekli sınav kuralalrını da sınav görevlisi olan öğretmenlerden öğrenecekler. 

ÖĞRETMENLERE YENİ SINAV GÖREVİ

Yükseköğretim Kurumları yabancı dil sınavı için kayıt yaptıran öğretmenler görev alacak.  Sınav görevi talebinde bulunan öğretmenler , açıköğretim sınavlarında daki gibi sınav kurallarına uyarak ve adaylara açıklayarak sınav gözetmenlik görevini tamamlamış olacaklar.  Öğretmenler sınav görevlisi olmak için Anadolu Üniversitesi intenet sayfasından sınav görevi talep edecekler. TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sınav hizmetleri alanına giriş yapacak olan öğretmenler taleplerini intenet yoluyla gönderecekler. 

2017 yılı Anadolu Üniversitesinden öğretmenlere yeni sınav görevi verileceği duyuru şeklinde yayımlandı. 5 Kasım 2017 tarihinde gerçekleşecek olan Yabancı dil (YÖKDİL) sınavı Anadolu Üniversitesi tarafından değerli öğretmenlerin tercihine açılmış oldu. 

Sınav görevlisi olmak isteyen öğretmenler gerekli şartları kabul ederek kayıtlarını ilgili yerlere yaparlar. Sınavdan önce görev alacakalrı okulun tam adı verilir. Sınav görevlisi öğretmenler sınav saatinden önce mutlaka okulda olarak gerekli hazırlıkları yapmak zorundalardır. Bu yıl ilk kez gerçekleşecek Anadolu Üniversitesi yabancı dil sınavında yüzlerce öğretmen görev alacak. Sınada görev yapacak öğretmenlerin adaylara sınav kurallarını açıklamaları zorunludur. Sınav başlamadan tüm detaylar açıklanır ve belirtilen saatte sınav başlar.

 2017 Anadolu Üniveristesi yabancı dil sınavı ilk kez 05 Kasım 2017 Pazar günü saat 09.00’da başlayacak. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı