İngiltere’de yaşayan ve yağ aldırma ameliyatı olmak için İstanbul'a gelen 28 yaşındaki Diarra Akua Eunice Brown, ameliyattan sonra gittiği pansuman sırasında aniden fenalaşarak hayatını kaybetti.

Gözden kaçırmayın

Kraliçe Elizabeth Öldü Haberlerinin Ardından Şoke Eden Fotoğraf Paylaştılar! Kraliçe Elizabeth Öldü Haberlerinin Ardından Şoke Eden Fotoğraf Paylaştılar!

Kalçasından yağ aldırma ameliyatı olmak isteyen İngiltere vatandaşı Diarra Akua Eunice Brown (28), isimli bir kadın Türkiye'ye gelme kararı verdi. İstanbul'un Bahçelievler ilçesinde bulunan özel bir klinikle anlaşan kadın 22 Ekim 2021 günü, estetik cerrahı Ş.G.B. tarafından ameliyat edildi.

yağ aldırma ameliyatı

Ameliyatı başarılı geçen ve herhangi bir sağlık sorunu görünmeyen kadın bir gün sonra hastaneden taburcu edildi. 2 gün sonra Brown pansuman yaptırmak için yeniden hastaneye geldi. İddialara göre pansumanını ameliyat doktoru Ş.G.B. yaptı ve genç kadın pansuman sırasında aniden fenalaştı. Hemen yoğun bakıma alınan kadın saatler içerisinde durumu kötüye gitmeye başladı ve hayatını kaybetti.

DOKTOR GÖZALTINA ALINDI

Söz konusu ölüm olayına ilişkin bir çalışma başlatan polis ekipleri ameliyat olayını gerçekleştiren estetik cerrahı Ş.G.B. gözaltına aldı. Emniyete götürülerek ifadesi alınan Ş.G.B., everdiği ifadesinde, Brown'ın pansuman yapması sırasında bir anda fenalaştığını ve daha sonra hayatını kaybettiğini, kadının ölümüne neyin sebep olduğunu ise bilmediğini söylediği öğrenildi.

yağ aldırma ameliyatı-1

Ş.G.B. isimli doktor verdiği ifade sonrası serbest bırakılırken Brown'ın cenazesi de Adli Tıp Kurumu'nda yapılan  inceleme sonrasında İngiltere'ye gönderildi.