3 kişinin can verdiği, 4 kişinin yaralandığı zincirleme trafik kazası Kütahya Aslanapa'da yaşandı.

Gelen bilgilere göre Kütahya Aslanapa arasında ki karayolunda seyir halinde olan ve içerisinde kalp krizi geçirmiş Recep Çicek isimli hastayı hastaneye götüren Cevdet Işık yönetimindeki ambulans, kendisiyle aynı yönde ilerleyen Himmet Duvar'ın kullandığı özel otomobil ile çarpıştı. Kazanın etkisiyle savrulan özel araç,ambulansın arkasından gelen hasta yakınlarının bulunduğu Halil İbrahim Çiçek yönetimindeki araca çarptı ve bariyerlere çarparak durabildi.

3 kişi can verdi

 Zincirleme kazada otomobil sürücüsü Himmet Duvar, otomobilde yolcu olarak bulunan Recep Çiçek ve ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Veli Balsak hayatını kaybetti. Kazada sağlık görevlisi Tugay Tüzen, ambulans sürücüsü Cevdet Işık, Paramedik Mehmet Azcan, Recep Çiçek'in torunu Beytullah Çiçek yaralandı. Kazaya karışan ambulans sürücüsü Cevdet Işık telsiz anonsu ile 112 Komuta merkezine kaza yaptıklarını söyleyerek ambulans ve AFAD ekibi talep etti. Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekipleri 4 yaralıyı ilk müdahalelerinin ardından ambulanslarla Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürdü.

Olay yerinde yapılan incelemenin ardından hayatını kaybedenlerin cesetleri hastane morguna kaldırıldı. Kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı.