Altın fiyatlarında meydana gelen değişim yatırımcının kafasını karıştırmaya devam ediyor. Pek çok kişi yatırım amaçlı olarak güvenli liman olarak görüldüğü için altına yöneliyor. Yatırımcılar günün belirli saatlerinde meydana gelen değişimleri heyecanla takip etmeye devam ediyorlar. Son haftalarda altın yatırımcılarının büyük şoklar yaşadıkları biliniyor. Bir düşen bir çıkan altın fiyatları karşısında yatırımcılar nasıl hamleler yapmaları gerektiğini bilmiyorlar. Altının gram fiyat bu süreçte yeni haftaya ciddi bir düşüşle başlamış oldu. Yeni haftada gram altının piyasalarda 501 liradan işlem gördüğü ifade edildi. 

ALTIN PİYASASINDA DALGALANMALAR DEVAM EDİYOR

13-1

2020 yılının yaz aylarından bu yana altın piyasasında ciddi bir dalgalanma meydana geldi. Altının ons fiyatı 2.075 dolardan işlem görüyor ve gram altın ise 540 liradan işlem görmeye devam ediyordu. Ardından 2021 yılı içerisinde altının ons fiyatında meydana gelen ani düşüş sonrasında 1.898 dolardan işlem gördüğü ifade edildi. Altının gram fiyatı ise 451 liradan işlem gördü. Son dönemlerde altın piyasası gözle görülür bir düşüş trendi içerisine girdi. 

Salgında normalleşme döneminin başlaması, aşılama sürecinin hızlanması ve kısıtlamaların giderek azalmasının ardından altın fiyatlarında meydana gelen baskının giderek arttığı ve güvenli liman olmaktan uzaklaştığı belirtildi. 

ALTIN UZMANINDAN ZİRVE AÇIKLAMASI GELDİ!

Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş altın piyasası hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Geniş bant aralıkları zaman zaman kafa karışıklıklarına neden oluyor. Yıl sonuna doğru dip seviyelerin olduğu gibi yine büyük zirvelerin de yaşanacağı sinyalleri verildi. Altınları bozdurup bozdurmayacağını düşünen yatırımcılar için yılın kalan yarısında yeniden hızlı yükselişlerin yaşanabileceği belirtildi.