Altın Piyasaları Uzmanı İslam Memiş Yorumladı! Altın Fiyatları Düşmeye Devam Edecek Mi?

Altın Piyasaları Uzmanı İslam Memiş Yorumladı! Altın Fiyatları Düşmeye Devam Edecek Mi?
22 Eylül 2020 - 23:07

Altın piyasalarında düşüş eğilimli dalgalı seyir devam ediyor. Bir süre önce rekorlarla gündeme gelen altın fiyatları şimdi yönüne aşağıya doğru çevirdi. Fiyatlarda meydana gelen değişimler sonucunda yatırımcılar ne yönde hareket edeceklerini net bir şekilde kestiremiyorlar. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş altın fiyatlarındaki değişimlerle alakalı olarak değerlendirmelerde bulundu.

ALTIN ALIM FIRSATI VERİYOR!

Altın fiyatlarındaki düşüşün ana sebebini yatırımcıların dolara geçişi olarak yorumlayan İslam Memiş, “Pandemi nedeniyle ekonomilerin tekrar kapanacağı endişendi yatırımcıları dolara geçiş yapmaya zorluyor. Bu nedenle altın fiyatlarında düşüşler gerçekleşiyor. Ancak bu düşüşler orta ve uzun vadede yatırımcılara alım fırsatı da sunuyor.” dedi.

FİYATLAR BİR SÜRE DAHA DÜŞECEK!

Altın fiyatlarını yorumlayan İslam Memiş, “Küresel borsalarda sert satışlar ve koronavirüs salgınının etkisini arttıracağına dair izlenimler altın fiyatlarını etkiledi. Dolar endeksinde yükselişler görülürken altın fiyatlarında düşüşlere şahit olduk. Bu düşüşler bir süre daha devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan son verilere göre altın çeşitlerinin fiyatları şu şekilde:

Ons Altın: 1.902 Dolar

Gram Altın: 469 TL

Çeyrek Altın: 775 TL

Tam Altın: 3.100 TL

Yarım Altın: 1.550 TL

Cumhuriyet Altını: 3.158 TL

YORUMLAR

  • 0 Yorum