Altın Fiyatlarını Değerlendiren Piyasa Uzmanı İslam Memiş Yatırımcılara Tavsiyelerde Bulundu! Kısa Vadeli İşlemlerden Uzak Durun…

Dünya gündemini meşgul eden Rusya’nın Ukrayna işgal hareketi ile birlikte altın fiyatları da dünya genelinde son 1,5 yılın zirvesine çıkmayı başardı. Ons altında gerçekleşen sıçrama, yurt içindeki altın fiyatlarına da yansımış oldu. Sonraki zamanlarda ise fiyatlarda bir gevşeme gerçekleşti. Ortaya çıkan geri çekilmeler, devamını tekrar yükselişlere bıraktı.  Altındaki gelişmeleri yakından takip eden yatırımcılar uzman ve analistlerden gelecek yorumlara endekslendi. Zira altında ortaya çıkan oynaklık, yatırımcısını kararsız bırakıyor. Bu konuda uzman olan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş fiyatlardaki oynaklığı değerlendirdi. Yatırımcılara kısa vadeli işlem yapmamaları konusunda mesajlar veren Memiş, kısa vadeli işlemlerden uzak durmalarını tavsiye etti. Konu ile ilgili detaylar haberimizde…

Gözden kaçırmayın

Nakit ödemeler hesaplara yatıyor! 15.000 TL üzerinde kimlik numaranızı vererek alabileceksiniz! Nakit ödemeler hesaplara yatıyor! 15.000 TL üzerinde kimlik numaranızı vererek alabileceksiniz!

Uzmanından Önemli Altın Mesajları

Hafta başında gram altın fiyatı savaş başlangıcında 930 TL kadar yükseldi. Ons altının seviyesi 1,976 dolar seviyesine çıkması ile birlikte yükselen ve en son yükselişini Aralık 2021 de yapan altın 1 000 TL sınırına ilk kez bu kadar yaklaştı. Sonrasında gelen geri çekilmeler ile dengesini buldu.  3 Mart 2022 tarihinde 870 TL olan altın oynak hareketleri ile yatırımcısını kararsız bıraktı.  Oynak fiyatların gerçekleştiği altın piyasasında kısa vadeli işlemlerden uzak durmalarını belirtin Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş gram altın ile yatırımcıları bu konuda uyardı.

 Altın, Enflasyon Enflasyon Ortamının En Güvenli Limanıdır

altin-fiyatlarini-degerlendiren-piyasa-uzmani-islam-memis-yatirimcilara-tavsiyelerde-bulundu

850 TL’nin altına inen altın Çarşamba günüden itibaren tekrar yükselişe geçerek 3 Mart tarihde 870 TL nin üzerine hareketini tamamladı. Gram altının 1 450 TL seviyelerini göreceği düşüncesini paylaşan Memiş, yatırımcılara seslenerek yaptığı açıklamalarda “savaş ortamlarında altın her zaman güvenli limandır. Riski bertaraf etmek için altın alınır. Son 7 aydır altın baskı altında kaldı. Altın sadece savaş ortamını değil enflasyonu da sevmiyor. Bu gibi durumlarda en güvenli liman altındır.”

 “Kısa Vadeli İşlemlerden Uzak Durun”

Yatırımcılara altın konusunda uyarıda bululan Memiş, “ons bazlı veya gram bazlı olarak bu fiyatlardan altın gümüş yatırımını tercih etmem. Sert düşüşler ve yükselişler yaşansa bile panik olmamak gerek.  Mal alınırken kazanır. Dolayısı ile kaos ortamlarında kısa vadeli işlemlerden uzak durun, sepet uygulamasına gitmek gerekiyor.  Parite işlemleri zarar yaptırabilir.” İfadelerini belirtti.