Ekonomi

Altın fiyatlarındaki düşüş, yatırımcıları düşündürmeye başladı! Güncel altın fiyatları ne kadar?

Geçen hafta yükseliş eğilimi gösteren altın fiyatları uzun süre düşme eğilimini kırmayı başarmıştır. Bu durum yatırımcılarını da sevindirmişti. Yatırımcılar altın fiyatlarındaki bu yükselme eğiliminin ne kadar daha devam edeceğini merak ederken haftanın ilk işlem gününde değer kaybı yaşandı.  

Güncel Altın Fiyatları 9 Aralık 2019 

Aralık ayının ikinci haftasına değer kaybıyla başlayan altın fiyatlarıyla ilgili genel istatistik şu şekilde; 

ONS altında değer kaybı yaşandı. Bu kayıp gram altına da yansıdı. Güncel gram altın fiyatı 271 TL ile güne başlarken, çeyrek altında da değer kaybı yaşanarak 448 TL’ye kadar geriledi. Cumhuriyet altınına bakıldığında ise 9 Aralık 2019 itibariyle 1.827 TL’den işlem görüyor.  

Yarım altın 897 TL’den, tam altın ise 1.794 TL’den alıcı bulmaya devam ediyor. Yatırımcıların en çok merak ettiği 22 ayar bileziğin gram fiyatı da 248 TL’den alıcı buluyor. 

Altın Yorumları – Altın Yükselecek mi? 

Dolar kurunun altın fiyatlarındaki düşüş üzerindeki etkisi büyük. Ayrıca ABD ve Çin arasında uzun süredir yaşanan ticaret konulu gelişmeler de altın fiyatlarını etkiliyor. Buna ek olarak Asya piyasalarındaki altın fiyatları da Hong Kong’da yaşanan gösterilerin ardından güncel rakamlarına ulaşacak. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı