Altın Fiyatlarında Yükseliş Sürecek Mi? Uzmanlardan Altın Hakkında Kritik Uyarılar!

Son dönemlerin tartışmasız en çok reel getirisi olan yatırım aracı altında yükseliş grafiğinin devam etmesi bekleniyor. Altın 15 Nisan 2020 Çarşamba günü nasıl bir pozisyon alacak? Rekor üzerine rekor kıran altın hakkında uzman yorumları neler?

Altın Fiyatlarında Yükseliş Sürecek Mi? Uzmanlardan Altın Hakkında Kritik Uyarılar!
15 Nisan 2020 - 08:36

Koronavirüsün gölgesinde var olmaya çalışan piyasalarda eli en güçlü olan yatırım aracı altın oldu. Ölümcül salgının ilk etkin olduğu dönemde dünya genelinde hasıl olan nakit ihtiyacı nedeniyle altın satışları yoğunlaşmış ve bu satışlar sebebiyle altın dibi görmüştü. Gram altının fiyatı 290 TL'ye kadar gerilemişti.

İlk şoku üzerinden atan altın o tarihten itibaren yaklaşık bir aylık süreçte yükseliş grafiğini devam ettiriyor. Zaman zaman anlık düşüşler yaşanan altında toparlanma kısa sürede gerçekleşiyor ve grafik eğrisi yukarıya doğru ilerleyişini sürdürüyor.

Altının güvenli bir yatırım aracı olduğu bir defa daha ortaya çıkarken yatırımcılar varlıklarını altına çevirmeye başladılar. Bu alışlar ile sürekli yükseliş hareketi kazanan altında kısa vadede aşağı yönlü bir hareket beklenmiyor.

Uzmanlara göre altın güvenli liman olma özelliğini daha da geliştirerek yoluna devam edecek. Yıl sonunda altının ons fiyatı 1950 doları zorlaması bekleniyor. Bu seviyeye yönelik bir yükseliş meydana gelmesi durumunda altın yatırımcıları uzun yıllar boyunca unutamayacakları bir reel getiriye kavuşacaklar.

Öte yandan altın uzmanlarına göre günlük düşüşlerin de gerçekleşebileceği ve bunların kar satışlarından kaynaklanacağı konusunda yatırımcılar uyarıldı ve böyle bir durumda paniğe kapılmamaları istendi.

Kapalıçarşı Altın Piyasası’na göre altın çeşitlerinin 15 Nisan 2020 Çarşamba fiyatları şöyle:

Gram Altın: 378 TL

Tam Altın: 2501 TL

Yarım Altın: 1250 TL

Çeyrek Altın: 625 TL

Cumhuriyet Altını: 2548 TL

22 Ayar Bilezik: 346 TL

14 Ayar Altın: 221 TL

18 Ayar Altın: 283 TL

Reşat Altını: 2495TL

Gremse Altın: 6253 TL

Hamit Altın: 2495 TL

Ons Altın: 1724 Dolar

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum