Piyasalar, Fed'in çarşamba günü gerçekleştireceği toplantıda alacağı faiz kararını beklerken dolar yükselmeye, altın ise düşmeye devam ediyor.

Gözden kaçırmayın

PTT kimlik ile sizlere gişelerden 6500 TL ödeme yapıyor! TC vatandaşı olmanız yeterli olacak! PTT kimlik ile sizlere gişelerden 6500 TL ödeme yapıyor! TC vatandaşı olmanız yeterli olacak!

ABD Merkez Bankası Fed, çarşamba günü faiz kararını açıklayacak. Ancak karar henüz açıklanmadan piyasalarda hareketlilik devam ediyor. Fed'in faiz indirimine gideceği beklentisi doların yükselişine ve ons altının son beş haftanın en düşük seviyesine gerilemesine neden oldu.

Kararın açıklanmasına birkaç gün kala ons altın, 1800 dolar'dan 1740 dolar seviyelerine kadar geriledi. Ons altın gün içinde en düşük 1742 dolar, en yüksek 1755 dolar seviyesini gördü. Ons altında düşüşün devam etmesi bekleniyor.

Gram altın fiyatları da düşüyor

Geçen hafta 490 liraya kadar çıkan gram altın, hafta içerisinde 480 liraya kadar düşmüştü. Ancak doların yükselişiyle birlikte gram altın haftayı 488 TL ile kapatmıştı. Gram altın güne 484 liradan başladı ve saat 09.00 itibarıyla 488 liradan alıcı buluyor.