Altın piyasasında oynaklık uzun süredir devam ediyor. Ortaya çıkan bu oynaklık aynı zamanda yatırımcıların da kafasını karıştırmaya devam ediyor. Bir süredir düşüşe geçen altın fiyatlarının yıl içerisinde yeni zirveler görüp görmeyeceği merak konusu olmuştu. Bu süreç içerisinde analistler piyasa değerlendirmesi yaptıkları sırada yıl sonuna kadar altının dalgalanmaya devam edeceği ve yeni zirveler göreceği belirtilmişti. 

Gram altın fiyatlarına bakıldığı zaman şimdilerde 493 lira civarında hareket ettiği belirlendi. Altının ons fiyatı da küresel altın piyasası içerisinde 1796 dolar seviyelerinde hareket etmeye devam ediyor. Altının baskı altında olduğu ifade ediliyor. 

UZMANLAR ALTIN İÇİN TARİH VERDİ!

4-13

Altın ve para piyasaları uzmanları değerlendirmeleri sırasında konu hakkında kritik bir tarih verdiler. Sosyal medya hesapları üzerinden yapılan değerlendirmeler sonrasında altının tam olarak 3 haftadır ip seviyeleri gördüğü belirlendi. Bununla birlikte FED açıklamaları ile birlikte altın fiyatlarında bir oynaklığın başlayacağı düşünülüyor. FED açıklamalarının ise 28 Temmuz tarihinde gerçekleştirileceği belirtildi. 

28 Temmuz tarihi altın fiyatları için oynaklığın gerçekleşeceği tarih olarak ifade ediliyor. Altının ons fiyatının ise 1795 seviyelerinin altına inmeden baskının artmayacağı düşünülüyor. Yükselişin başlaması ile birlikte altın satışında fırsat sürecinin başlayabileceği düşünülüyor. 

Altının ons fiyatında bir süredir gözle görülür ciddi bir düşüş meydana gelmişti. Bunun ardından düşüşün dolar kurunda meydana gelen artışla birlikte yeniden yükselmeye başladığı ve arada ortaya çıkan farkın tolere edilebileceği ifade edilmişti. Gram altın fiyatları ise bu süreçte yatay seyirde ilerlemeye devam ediyor.