Dolar ve Euro rekor üzerine rekor kırarken altın fiyatları artar mı sorusunun yanıtı İslam Memiş'ten geldi. Memiş, "Gram altında yeni zirveler bekliyorum. Bu yılın zirvesi 560 ve üzeri olabilir" dedi.

Gözden kaçırmayın

Vakıfbank bankasından haber var! 7000 TL ödeme verilecek! Başvuru bayramdan sonra da devam edilecek Vakıfbank bankasından haber var! 7000 TL ödeme verilecek! Başvuru bayramdan sonra da devam edilecek

Merkez Bankası Para Politikası Kurulu'nun (PPK) piyasaları ters köşeye yatıran faiz indiriminin ardından döviz kuru deyim yerindeyse fırladı. Dolar, 8.80 TL seviyesini geçerken Euro ise 10.37'lere kadar çıktı. Dolar ve Euro'da görülen tarihi zirvenin ardından altının geleceği de merak edilmeye başlandı. 

Milyonlarca insanın aklındaki "Bu atmosfer içerisinde altın fiyatları yükselir mi?" sorusunu Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş yanıtladı. Habertürk canlı yayınına katılan İslam Memiş, yatırımcıları uyardı ve altın için yeni zirveyi açıkladı.

"Altın fiyatları dolar düşmeden düşmez"

  "Gram altında yeni zirveler bekliyorum" diyen Memiş, şu ifadeleri kullandı;

"Altın fiyatları dolar düşmeden düşmez. Gram altın /TL fiyatında yeni zirveler bekliyorum. Gram altında yeni zirveler bekliyorum. Bu yılın zirvesi 560 ve üzeri olabilir. Dikkat etmekte fayda var. Şuan 500 lirayı konuşuyoruz.

Düğün yapacaklar, döviz borcu olanlar, altın borcu olanlar rehavet içinde olmamalı. Dünya ekonomileri iyi yere gitmiyor. Gidişat meydanda. Gram altın TL fiyatında yeni rekorlar beklemeye devam edeceğim. Süreç sıkıntılı.

"Herkes beklemede zamanında alanlar şanslı"

Enflasyon düşmez kur düşmez hayat pahalı olmaya devam eder. Faiz artırımı ve indirim olduğu zaman herkes konut piyasasına yöneliyor. Döviz ve altın kısmında herkes beklemede. Zamanında alanlar ve bekleyenler şanslı."